TRIM, resimlerimi bir şekilde hafızada mı tutuyor?


2

Yeni bir iPhone 7Plusum var. 17 yaşındaki çocuğum geçen hafta tatile çıkmadan önce eski iPhone'umu yedekledi. Yeni telefonum aktif edildi fakat ayrılmadan önce senkronize edilmedi. Geri döndüğümüzde, telefonumun hala olması gerektiğini düşünerek telefonumu senkronize etmesini istedim. Seyahatimdeki tüm fotoğraflarımı sildim ve Spring Break'den önce telefonumu yedeklemeye geri götürdüm. Apple'ı ve bağımsız bir şirketi aradım ve telefonumun TRIM adlı bir şeyinde küçük bir umut olabileceğini söyledim. Belli ki teknik değil ve bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Herhangi bir yardım takdir edilmektedir. Fotoğraflarımı alma konusunda herhangi bir olasılık var mı yok mu?


1
Sorunuzda bundan bahsetmediğinden sormaya değeceğini düşündüm. İCloud'u iPhone 7 plus cihazında tatildeyken etkinleştirdiniz mi? Ve eğer öyleyse, gerçekte ne etkinleştirildi?
Monomeeth

Yanıtlar:


1

Maalesef, TRIM’in , kayıp fotoğraflarınızı kurtarmayla ilgili olması muhtemel değildir.

Bir trim komutu (ATA komut setinde TRIM olarak ve SCSI komut setinde UNMAP olarak bilinir), bir işletim sisteminin, veri bloklarının artık kullanılmadığı ve dahili olarak silinebileceği katı halli bir sürücüyü (SSD) bilgilendirmesini sağlar. .

Ancak, bir veri kurtarma organizasyonu hala iPhone'unuzun depolama alanından fotoğraf çıkarabilir. Depodaki konumun silinip silinmediğine veya orijinal dosyaların şifrelenip şifrelenmediğine bağlıdır.

Fotoğraflarınızın nasıl kurtarılabileceğinin teknik ayrıntıları daha iyi bilinmemelidir; doğrudan size yardımcı olması olası değildir. Birkaç saygın veri kurtarma kuruluşu ile irtibata geçin ve onlardan teklif isteyin.

Bu yaşanması gereken korkunç bir durum. Umarım fotoğrafları kurtarırsınız. İyi şanslar!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.