İCloud müzik kitaplığını kurdum, ancak iMac hala kullanılan 25 G’yi gösteriyor, Neden bu?


2

İPhone, iPad ve iMac cihazımda iCloud müzik kitaplığını kurdum. İMac'teki müzik klasöründe kullanılan yaklaşık 25 konser var. Müziğin iCloud'a taşındığını sanıyordum. Burada neyi özlüyorum ve bu belleği boşaltmak için ne yapmalıyım.

Bu 25 konserin yarısından fazlası iPad ve iPhone'umdaki uygulamalar olan 'Mobil Uygulamalar'. Bunları silebilir ya da harici diskime taşıyabilir miyim?

Yanıtlar:


4

O değil taşındı iCloud'a; Sadece oluyor yüklenen yedekleme bir çeşit. Müziği iTunes ile kolayca kaldırabilirsiniz; iCloud'dan da silmek mi, yoksa sadece yerel kopyayı silmek mi isteyeceğinizi soracaktır.

İPhone ve iPad'iniz için iCloud üzerinden yedekleme ayarladınız mı? Öyleyse, mobil uygulamaları silebilirsiniz; uygulamaların kendileri yedeklenmez (bu nedenle iCloud depolama alanını kullanmazlar) ancak bir yedeği geri yüklediğinizde kolayca App Store arşivlerinden indirilirler. (İCloud aracılığıyla yedekleme yapar yerel dosyalar ve ayarlar için ancak, depolama alanı kaplar.)

[DÜZENLE]

Uygulama Mağazasında artık bulunmayan (veya artık mevcut olmayan bir uygulamanın eski bir sürümü) iPhone'unuza ve / veya iPad'inize bir uygulamayı tekrar yüklemek isterseniz, yerel bir kopyaya sahip olmak avantajlıdır.

Bununla birlikte, yerinde bir yedekleme rejiminiz olduğunu varsayalım (örn. Time Machine'i etkinleştirdiniz), o zaman iTunes arşiviniz yedeklenmiş olmalı, bu nedenle teoride hala uygulamalarınızın yerel kopyalarını hazır bulundurmalısınız (en azından yazılana kadar) ).


iTunes kullanarak müziği nasıl kaldırırsınız? Sadece çöp kutusuna sürüklemek? Silme seçeneği bulamadım.
jmh

Sadece şarkıları seçiyorum ve ya Delete ya da Cmd + Delete tuşlarına basıyorum (hangisini şimdi hatırlayamıyorum)
Glorfindel

TAMAM. Yardımlarınız ve bu konuyu temizlediğiniz için teşekkür ederiz.
jmh
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.