Kötü İçe Aktarılan Kişileri iCloud'dan Silme


2

Patronum bir MacBook Air ve bir iPhone'a sahip ve iCloud'u karşılıyor. Outlook'u burada da kullanıyoruz. Telefonunun arasında bağlantılarının düzgün bir şekilde senkronize edilmediğini Contacts.appve onları birleştirmeye çalıştığını keşfettik . Bunun yerine keşfettiğimiz şey, bir şekilde tam olmayan kopyalar oluşturduğumuzu, vCard bayraklarını içeren kopyaları kullanarak her bir kişinin ne tür verileri kullandığını belirliyoruz:

vCard bayrağı örneği, örneğin, type = CELL; type = VOICE

Bunu başarmak için tam olarak ne yaptığımızı hatırlamıyorum - bazı vCard'ları içe aktardığımızı ve iCloud'un kopyaları sıralayacağını umduğumuzu düşünüyorum - ancak bu kişileri el ile adım atmadan silmenin herhangi bir yolu var ve bunu daha önce bir kişi görmüş ve gelecekte bunun nasıl durduracağını tavsiye edebilir misiniz?

Yanıtlar:


2

Bozuk bir vCard'da görünecek, ancak meşru olmayan verilerde bir arama yapın. Örneğin: " type=VOICE". Bunu farklı dizelerle birkaç kez yapmanız gerekebilir. Hepsini ( A) seçmeden ve silmeden önce sonuçları alıp dışa aktarırım. Gerekirse her zaman geri alabileceğinizden emin olun.


@ merus bunu denedin mi?
Harv

Henüz değil, öğleden sonra patronumla biraz zaman geçirdim.
Merus,

Bunu yaparken bu temasların birkaç aslında yineleme değildir ortaya koydu, ama biz vardı bir vCard dosyası olarak bunlar dışa ve bir metin düzenleyicide açmak mümkün. Oradan, bul ve değiştir bize temiz temaslar sağladı ve çok mutlu bir patron. Lütfen bazı internet noktalarının tadını çıkarın!
Merus,

Çok havalı, güzel iş
Harv

0

Hayır, bunu düzeltmenin tek yolu kopyaları elle silmek. iCloud ve Rehber bu konuda pek iyi değil.


Kişiler aslında "yinelenenleri bul" özelliğine sahiptir.
Harv

-1

İCloud'un sitesine giriş yapabilir , rehber sayfasına gidebilir, daha sonra ayrı ayrı kişileri seçebilir veya tümünü seçebilir ve sol alt köşedeki dişli kutusunda silebilirsiniz. Bu, kişiler için iCloud senkronizasyonunun etkin olmasını gerektirir.


1
'Tümünü seç' aynı zamanda meşru kişileri de silecektir. İstediğim bu değil.
Merus

@Merus bireysel olarak kişileri seçebilir veya herhangi bir yardım ederse grupları seçebilir, gl
Ryan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.