Animasyon programlamama izin veren bir iPad uygulaması var mı?


3

Derslerim için iPad'imi kullanmaya başladım (onları veriyor, dinlemiyorum) ve işe yarıyor Sadece Güzel ( iPad için en az (veya hiç!) Sinir bozucu sayfa geçişleri olan bir PDF notu uygulaması var mı? ). Ama ben daha fazla istiyorum.

Bazen, farklı koşullar altında bir sarkaç gibi (sürtünme, eşleşme, böyle bir şey) bir şeyi göstermek için biraz animasyona sahip olmak isterim. İPad'imi kullanmadan önce, istediğim şeyleri yazmayı kolaylaştıran bir dizi Java kütüphanesi olan işlemi kullanarak yazdım . Programları web'e koymak için java uygulamaları olarak dışa aktarabilmeme yararı var.

Bunu iPad'de yapabilmek istiyorum. Java'yı desteklemediğinden, uygulamaları bir web tarayıcısında çalıştıramam (en kolayı olur). Bu yüzden farklı bir sisteme ihtiyacım var. Başlangıçta, bunun iPad'de doğrudan programlama yapmak mümkün olmadığından , bunun umutsuz bir görev olduğunu düşündüm .

Ama sonra iPad'de sınırlı bir programlama ortamının mümkün olabileceğini öne süren iLuaBox , Luna ve PyPad ile karşılaştım.

Biri sadece metin düzenleyicileri haline gelmek konuda kitap ve şeylerin bir bütün ana alır gibi Fakat App Store üzerinde programlama şeyler ararken (ve onunla kapalı ararken App Store sadece programlama hakkında bir şeyler ortaya çıkıyor oldukça zordur için iPad). Ve yeni bir programlama dili öğrenmek zorunda kalacağımdan emin olduğumdan (ve ben programcı değilim) emin olduğumdan, deney yapmadan önce orada olanları anlayabilmek istiyorum.

Peki basit bir grafiksel animasyon programı yazmama izin verecek uygulamaları var?

Bir sarkaç, neye ihtiyaç duyulacağına iyi bir örnektir. Olması gerekiyor:

  1. Temel grafiksel yeteneklere sahip: "alfa açısında l uzunluğunda bir sarkaç çizin"
  2. Temel matematik işlemlerini yapabilme: "t + h sırasındaki sarkaç konumu, Newton Yasasını uygulayarak t sırasındaki konumu ve hızından hesaplanır"
  3. Temel programlama yeteneklerine sahip: döngüler, koşullayıcılar, değişkenler vb.

Bunların hepsine sahip olacağını düşündüğüm bir tanesi bu . CBM64 BASIC kullanarak animasyonlarımı iPad'e yazma cazibesinin çok güçlü olduğunu itiraf etmeliyim (artı Lua gibi dik bir öğrenme eğrisi yok, uzun zamandan beri BASIC’de CBM64’te programlıyordum. ), ama biraz daha pratik bir şey varsa o zaman direnecek gücü bulabilirim.

Yanıtlar:


3

Codify'ye bakmak isteyebilirsiniz . Oyun yaratmak içindi ama animasyonları iyi yapmalı.


Bu oldukça umut verici görünüyor. Geliştirici birkaç e-posta ile e-postayla gönderdim ve ne dediğini göreceksiniz.
Loop Space

Bunu kullanmaya başladım ve çok iyi çalışıyor. İşlemden çok etkilenmiş gibi görünüyor, bu da hayatımı kolaylaştırıyor! (Bu arada, bir sonraki güncellemede onu Codea olarak değiştireceklermiş gibi görünüyorlar .)
Loop Space
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.