OS X'te renk yönetimini nasıl devre dışı bırakabilirim?


1

Bunun mümkün olup olmadığından emin değilim ancak OS X’de veya en azından Photoshop ve Illustrator ile çalışırken renk yönetimini devre dışı bırakmak istiyorum. Sorun şu ki, her iki uygulamada da bir renk modu, bir renk profili veya Prova Rengi seçenekleri ayarlamaya çalışırken ne yaparsam yapayım, her iki uygulama da aynı görüntü için farklı renkler gösteriyor.

Burada hem dahili monitörün üzerinde bir kısmı hem de harici bir monitörün üzerinde bir kısmı olan uygulama pencerelerim varken nasıl göründüğüme dair bir ekran görüntüsü.

enter image description here

Ayrıca, sorunu takip ederken, bunu keşfettim pencereleri sürüklerken Bir monitörden diğerine renkler pencerenin hala ilk monitördeymiş gibi görünmesine karşın, pencereyi sürüklemeyi bıraktıktan sonra ikinci monitörde göründükleri şekilde değişir. Bu bana renk kalibrasyonu sorunu değil, uygulamanın o monitör için renk profilini yönetme biçimiyle ilgili bir şey yapıyor.

Peki, bu sorunu çözmenin bir yolu var mı? belki tüm sistem için veya sadece bazı uygulamalar için renk yönetimini devre dışı bırakma?


Renk yönetimini devre dışı bıraktıysanız, her iki ekranda da sadece yanlış olur.
Tetsujin

En iyi uygulamalar, görüntünün oluşturulma şeklindeki çakışmaları önlemek için aynı anda farklı renk yönetimi uygulamalarından kaçınmanızı önerir.
Stan

@Stan Hmm .. Bunu düşünmemiştim, aynı anda Photoshop ve Illustrator kullanırken durumun böyle olup olmadığından emin değilim.
rraallvv

Yanıtlar:


1

Eğer girersen Settings > Displays > Color > Calibrate Ekranınızın harici ekranınızdaki renkleri yansıtmasını sağlayabilirsiniz. Color Settings Color Calibration


Renkli LCD'yi renk yönetimini devre dışı bırakma seçeneği mi demek istiyorsun?
rraallvv

Tamamen devre dışı bırakmanın mümkün olduğunu sanmıyorum, ancak Renk Ayarları, ekranınızla ilgili tüm renk sorunlarını gidermek için kalibre edeceğiniz veya düzenleyeceğiniz yerdir.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.