İTunes Sound Düşük Ses Kalitesini Kontrol Ediyor mu?


3

İTunes’taki Ses Kontrolü özelliğini pek sevmediğinizi öğrendim.

Sesi Etkinleştirmek Düşük ses kalitesini kontrol eder mi?

Ses kalitesini neden düşürüyor / azaltmıyor?

Yanıtlar:


2

Hayır, iTunes'da ses kontrolünün etkin olması fena değil.

Etkinleştirilmesi şarkıların ses kalitesini daha da kötüleştirmez.

Ses Kontrolü, çalma sesini dinamik olarak yükselterek ya da azaltarak çalışır; tıpkı sizin ses kalitesini etkilemeden iTunes'da çalma sesini yükseltip azaltabileceğiniz gibi.

iTunes, ses dosyasındaki ses normalleştirme ID3 etiketine göre çalma sesini yükseltir / azaltır. Bu etiketler, iTunes ile bir CD kopyaladığınızda otomatik olarak oluşturulur ve bu etiketleri içermeyen dosyaları iTunes'a aktarırken otomatik olarak eklenir.

Normalleştirme etiketi şarkının ortalama ses seviyesinin ne olduğunu söyler. İTunes'un albümleri tanıdığını, böylece albümün çalınması ve çalınması durumunda, her şarkının çalma sesini tek tek değiştirmek yerine, albümün ortalama ses seviyesine göre ayarlanacağını unutmayın. Bu nedenle albüm dinleme deneyiminiz zarar görmedi.

iTunes, otomatik olarak ses seviyesinin o kadar yükseğe çıkmamasını sağlar, ne kırpma olur, ne de sıkıştırma efektleri ortaya çıkar. Bu nedenle ses kaliteniz zarar görmez.

Bütün bunlar, Ses Kontrolü'nü güvenli kılmak, şarkılarınızın ses içeriğini değiştirmemek, kalitelerini düşürmemek demektir. Çalma ses seviyesini biraz değiştirir, böylece yeni bir albüm seçtiğinizde çalma ses seviyenizi değiştirmenize gerek kalmadan keyifli bir dinleme deneyimi elde edersiniz.


Ses denetimini ve iDevice'i etkinleştirdiğinizde, Mac'teki iTunes'da yaptığım gibi yapılıyor mu? Sadece bir albüm olsaydın, parçası bile olsa, cihazındaki tüm şarkıları değil tüm albüme uyar mıydı?
StrangeRanger

Bu cevabın temel olarak doğru olmasına rağmen, nasıl çalıştığının açıklamasının hatalı olduğunu unutmayın. Normalleştirme veya sıkıştırma uygulanmadı, ReplayGain
Tetsujin

@Tetsujin Bu tam olarak nasıl çalıştığını yazdım - iTunes, sıkıştırma olmamasını ve ses içeriğinin değişmemesini sağlar. Etiketin adı "normalleştirme" dir, bu nedenle ses içeriğine normalleştirme uygulanmamış olsa da, etiket yine de denir.
jksoegaard

"sıkıştırma yapılmamasını sağlar" sadece yanlış bir ifadedir. Dijital ses sinyalini yeterince artırırsanız, sıkıştırma elde edemezsiniz. İkincisi, analoga dönüştürülmeden önceki son aşamada bile ses seviyesinin değiştirilmesi her zaman bir değişikliğe yol açar , ancak minimal [bu doğrudan dijital bir karşılaştırmadan başka bir şey tarafından farkedilmez, bu yüzden ilgisiz sayılabilir] [devamı ...]
Tetsujin

[devamı ...] Üçüncüsü, etiketin adı ne olursa olsun, normalleştirme ortalama bir hacim değildir, en yüksek ölçümdür. Neredeyse tüm ticari sesler zaten “normalleştirildi” [albüm seviyesinde de dengelenmediyse]
Tetsujin

1

Hem kulaklıklarda hem de airplay aracılığıyla bozulma yaşıyordum (iPhone'umdan müzik çalarken). Araştırma yaparken, ses kontrolünün açık olduğunu keşfettim. Kapattım ve bozulma gitti. Bunu farkettiğim parçalar şunlardı:

Düşlerin Alanı, kredi açma (parça 1). Star Trek V, açılış kredisi (parça 1).

Not: Her iki albüm de iTunes, 256 kbps AAC kullanılarak CD'den kopyalandı ve iTunes Match ile çalındı.


Ben de aynı sorunu yaşadım.
pkolodziej
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.