MacBook Pro'daki USB bağlantı noktasını sıfırlama


2

Terminalin komut satırını kullanarak MacBook Pro'daki USB bağlantı noktasını sıfırlama hakkında bilgi almaya çalışıyorum. Otomasyon yapmak için bir GIO232A seri numaralı port üzerinden bir ağ cihazına erişmek için USB portunu kullanıyorum. Betik bittiğinde, MacBook USB bağlantı noktasını daha sonraki bir otomasyon çalışması için serbest bırakmak için USB adaptörünü fiziksel olarak kesmeli ve yeniden bağlamalıyım. Gördüğünüz gibi, bu uygulanabilir değil.

Aşağıdaki çözüme baktım ancak çok güvenilir ve açık bir şekilde çalışmıyor, sürücüleri boşaltma ve yeniden yükleme konusunda çok hevesli değilim.

sudo kextunload IOUSBMassStorageClass.kext
sudo kextload /System/Library/Extensions/IOUSBMassStorageClass.kext

RS232 üzerinden bağlanan SSH üzerinden terminal sunucusuna erişmek için Lantronix'ten tek portlu bir terminal sunucusu kullanabilirim - Fakat bu çözüm bu noktada masa üzerinde değil.

USB bağlantı noktasının, ağ aygıtına erişmek için bir konsol görevi göreceği bir USB - Ethernet Terminal sunucusundaki herhangi bir öneriniz memnuniyetle karşılanacaktır.

Yanıtlar:


2

Güncelleştirme:

USB'yi sıfırlamanın iki yolu vardır:

  • Donanım (aşağıya bakınız). Bu, bir cihazı takıp çıkarmak gibi davranır. Sıfırlanması gereken tek bir cihazı test ederken harika.
  • Yazılım ( USB alt sistemini nasıl yeniden başlatırım? ). Bu USB veri yolunu tamamen sıfırlayacaktır. USB alt sistemi kapatıldığı zamanlar için idealdir.

Benzer bir senaryoyu USB kablosu üzerindeki USB + 5V hattı ile aynı hizada bir ani anahtar koyarak çözdüm (genellikle kırmızı bağlantı) içermektedir. Mühendis cihazı sıfırlamak istediğinde (çıkarmayı taktıktan sonra taklit etmeyi simülasyonu), USB kesme aletine kesme gücünü keser (bir veya iki saniye tuttu). Serbest bırakıldığında, cihaza yeniden güç verilerek güç sağlanacak ve bilgisayar yeniden yüklenecektir.

enter image description here

Bunun Terminal üzerinde bir şey yapmanın avantajı, USB veriyolundaki tüm cihazları değil sadece söz konusu cihazı etkilemesiydi.

Hızlı bir arama yaparak bulabildim önceden yapılmış anahtarlar bu 10 USD'den daha düşük bir ücret karşılığında

enter image description here

Daha az "cludgy" çözümü için, aşağıdaki gibi ayrı güç anahtarlarına sahip bir USB hub'ına sahip olabilirsiniz. Sabrent 4 Limanı .


Büyük açıklama ve bağlantılar için teşekkür ederiz. Orijinal yazıda belirtildiği gibi, otomatikleştirilebilecek bir çözüm arıyorum. USB bağlantı noktasının, ağ aygıtına erişmek için bir konsol görevi göreceği bir USB - Ethernet Terminal sunucusundaki herhangi bir öneriniz memnuniyetle karşılanacaktır.
pythonian

1
Bu ürünü gördüm Digi bu sadece IP üzerinden USB üzerinden, ancak portu otomatik olarak sıfırlamanız gerekirse, Arduino veya Rasp hakkında Pi? Açıkladığım anahtarı ssh komutu ile kontrol edilebilecek bir arayüzle yapabilirsiniz. Sadece bir düşünce.
Allan

Bu çok ilginç geliyor. Törpü yapmayı düşündüm. Pi çözümü, ancak daha önce geliştirilen ve bir "tak-çalıştır" çözümü olabilecek bir çözüm bilen var mıydı görmek istedim.
pythonian

Digi bağlantınız ikramiye gibi görünüyor! Bunu deneyeceğim ... Çok teşekkürler @Allan
pythonian

1
@ pythonian - Başka bir benzer soru için yapılan bir araştırmadan sonra, USB'yi komut satırı üzerinden sıfırlamanın bir yolunu buldum. Bunu gör soru cevap
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.