MacOS'ta “ilişkilendirilecek bir uygulama seçin” penceresi nedir?


2

Windows için Outlook 2016'yı Parallels Desktop (en son sürüm, şu anda 12.2.1) Windows 10 VM'de çalıştırıyorum. Bazen WiFi yavaş olduğunda, Windows için Outlook, "sunucudan bilgi istemek. Lütfen bekleyin" satırları boyunca bir iletişim kutusu gösterir.

Windows için Outlook bu uyarı kutularını gösterdiğinde, bazen bir Mac penceresi (bir Parallels tutarlılık penceresi değil, MacOS krom ile gerçek bir Mac penceresi) açılır ve beni bu iletişim kutularını bir uygulamayla ilişkilendirmeye davet eder ve bana bir liste gösterir. uygulamalar.

Bir keresinde o pencerenin sorduğu şeyi yaptım ve Outlook'u seçtim. Büyük hata! Yanlışlıkla Mac Outlook'u seçtim, Windows Outlook'u değil. Artık Windows için Outlook'ta bir ağ sorunu olduğunda, Mac Outlook (aksi halde hiç kullanmadım) başlatılır ve son birkaç haftanın işlenmesi sırasında CPU ve diskimi çiğnemeye başlar.

Bu esrarengiz "bu diyaloğu ilişkilendirmek için başvurunuzu seçti" penceresini tanıdık Mac penceresinde mi? Bu Paralells'e özgü bir pencere mi, yoksa Mac OS tarafından Parallels ile ilgisiz mi gösteriliyor?

Her durumda, yukarıda yaptığım tercihimi geri almak istiyorum. Windows Outlook bir ağ sorunu iletişim kutusu gösterdiğinde, Mac Outlook'un başlatılmasını nasıl önleyebilirim?

Keşke daha akıllı olsaydı ve açıldığında gizemli bir pencerenin ekran görüntüsünü alsaydım, bu da Google’la bu sorunu çözmeyi mümkün hale getirecekti. Ama o gizemli pencerenin ne olduğunu bilmediğim için yaptığım şeyi geri alma konusunda güvendeyim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.