İPhone'umu Bul ile Uzaktan Silme - Şifreyi Değiştir


2

İPhone'um çalındı ​​(SIM kart oturduğum yere çıkarıldı). İCloud'da oturum açtığımda şifreyi sıfırlamamı sağladı, bu da Apple kimliği şifremin artık çalındığında iPhone'umdaki koddan farklı olduğu anlamına geliyordu.

İPhone'umu bulamamın bir yolu olmadığını düşündüm, ben de vurdum Erase. 3 gün sonra telefonumun silindiğini söyleyen bir mesaj aldım. Bu bir yalan mı, çünkü telefonumda çalındığı zamandan farklı bir iCloud şifresi vardı? İOS 8 kullanıyordu.

İPhone'umu bul'u ilk kontrol ettiğimde çevrimdışıydı ve silinmeyi bekliyordu. Sonra 1 de silinmiş olduğunu söyleyen bir e-posta aldım.

Yanıtlar:


2

Parolanızı değiştirmek, iPhone'unuzun EraseiCloud'dan bir komut alıp alamayacağına dair hiçbir şey ifade etmez . İPhone'unuzun silinmesinin 3 gün sürmesinin nedeni, bir SIM kart olmadan İnternet bağlantısının olmamasıydı.

Olan şey, hırsızın birkaç gün sonra iPhone'a bir SIM kartı yerleştirmesiydi; bu noktada iPhone'unuz Internet'e bağlıydı ve iCloud'dan yaptığı silme komutunu aldı. Onayın o zaman geldi.

İCloud'da daha fazlasını okuyabilirsiniz : Cihazınızı silin .

Silinecek bir cihazı ayarladıktan sonra

  • Cihazınız çevrimiçiyse, uzaktan silme başlar. Apple ID e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilir.

Uzun
süren endişeleri gidermek için ek : E-postanın Apple’dan yasal olarak alınmadığını doğrulayamıyorsanız (başlıkları bir masaüstü posta istemcisinde görüntüleyerek yapabilirsiniz), Apple’ın yalan söylediğine inanmakta ısrar edeceğiniz konusunda kafam karıştı. sana. Apple, hesabınızın ve cihazlarınızın güvende olduğundan emin olma konusunda kazanılmış bir ilgiye sahiptir.

İPhone'unuz, her bağlantıda bir kullanıcı adı ve şifre göndermek yerine, iCloud hesabınıza güvenli bir simge ile bağlanır. İPhone'unuz İnternete bağlandığında, iCloud, oturumunun süresinin dolduğunu söylemeden önce kendisini silmesini istedi. Bir oturum kapatma isteğinin bir silme isteğinin üzerine çıkması bir anlam ifade etmeyecektir.

Aslında, bir cihaz herhangi bir şekilde tehlikeye atıldığında (hırsızlık gibi), şifrenizi hemen değiştirmek, hesabınızı korumak için iyi bir ilk adımdır. Eğer kendi şifrenizi değiştirerek hırsız (uzaktan silme devre dışı bırakarak) cihazınızı yardım etti, dediniz hırsızın insafına daha olurdu.


Bunun üzerine: yine de telefonu bulabilirsin, çünkü iphone’da şifreniz girilmediği sürece iphone'umun kapatılamaması. Kayıp moda ayarlandığı anda, siz şifrenizi girinceye kadar iPhone sonsuza dek yararsız hale gelir. Hiçbir silme ve yükleme işlemi bunu değiştirmez.
John Keates

Endişemin, telefonumun öldüğü günden beri olduğunu, SIM kartsız ve şifremi sıfırladığım orijinal posterim. Çevrimiçi olduktan sonra telefonumun yeni şifreyi bilmediğinden, iCloud'a bağlanamadığını düşündüm.
Oturumu kapattığından ve silebileceği bir
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.