Dubai’de bir iPhone satın alırsam, başka bir ülkede Skype / Whatsapp’ı yükleyip kullanabilecek miyim?


2

Brezilya'lıyım ve Dubai'de bir iPhone 7 almayı planlıyorum. Dubay'da satın alınan iPhone'ların Facetime'ın donanım düzeyinde engellendiğini biliyorum. Ancak, Brezilya'da facebook, skype, WhatsApp gibi diğer alternatif uygulamaları kurup kullanamayacağımı bilmek istiyorum.

Yanıtlar:


2

Genel olarak hayır. Apple, cihazın satıldığı ülke üzerinden coğrafi kısıtlamaları (ve tümüyle garanti servisiyle temas kurar) gerçekleştirir ve aldığınız veya bulunduğunuz yere göre değil. Çoğu durumda, garanti sorunlarınız yoktur, ancak mümkün olan tüm şifrelemeyi ve herhangi bir uygulamayı kullanabilme özgürlüğünü önemsiyorsanız, iPhone için çevrimiçi alışveriş yaparken iOS sayfasını kontrol edin:

Altta genellikle şöyle bir şey var:

Bazı özellikler, uygulamalar ve servisler her alanda mevcut değildir. Listenin tamamını görmek için buraya tıklayın. .

Ayrıca, Apple'ın cihazı desteklemediği yeri bile izlemek isteyeceksiniz ve bunun yerine taşıyıcı devletin gerektirdiği kısıtlamaları uygulamak için kullanıldı:

FaceTime ve şifrelenmiş FaceTime'a ek olarak kalıcı bir şekilde engellenmesi ile ilgili not, şu anda veya ileriye giderek daha fazla hizmete kolayca uygulanabilir.


Facebook'un Dubai'de satın alınan telefonlarda da engellendiğini mi söylüyorsunuz ?!
Anderson Carniel

@AndersonCarniel Düzenlememe bakın - FaceTime, Birleşik Arap Emirlikleri ve muhtemelen Dubai mağazalarından satın aldığınızda Apple başına kalıcı olarak engellenen bir uygulama.
bmike

0

Dubai'de veya başka bir ülkede bir Apple Watch satın aldıysanız, Hindistan'da satın alınan iPhone 6, 6 veya 7'yi desteklemeyecektir.

Bu nedenle, Dubai'den bir iPhone veya başka bir ülkede satın aldıysanız, Dubai'deki Apple Watch'ı satın almak daha iyidir.


-2

Evet. ios'a bağlı olarak, uygulamaları indirmek istediğinizde hangi ülkede olacağınızın bulunduğu ülke ile elma kimliğini OLUŞTURMAK gerekecektir. Brezilya'ya geldiğinizde, telefonu fabrikaya sıfırlamanızı tavsiye ederim, o zaman işe yarayacak.


Apple’dan fabrika ayarlarına sıfırlamanın yardımcı olup olmayacağına dair bir belge yoktur. Eğer görürsen support.apple.com/en-us/HT204042 kalıcı olarak engellenen uygulamaları ve özellikleri belirtir.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.