Birden fazla clang sürümü nasıl kurulur ve korunur?


2

MacBook Pro'mda var ev yapımı içki yanı sıra CUDA araç takımı . OSX ve Homebrew, clang'ın en yeni sürümünü tercih ediyor (şu anda 9.0.0 sürümü). Clang, ihtiyacım olan birkaç Homebrew paketi için kullanılıyor. Yeni bir clang sürümü olmadan, bu paketler derlenmeyecek (ve demleme güncellenmeyecek). Ancak nvcc için eski clang sürüm 7.3.1'i kullanmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden iki eşzamanlı clang sürümüne ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

Apple Geliştiriciler sitesinden ihtiyaç duyduğum sürümü indirip yükleyerek farklı bir clang sürümü yükleyebileceğimi biliyorum, burada açıklandığı gibi , ancak iki eşzamanlı clang sürümüyle çalışmanın daha kolay bir yolu olmalıdır (bir sürümden diğerine geçmek için bazı komut dosyalarını kullanarak).

Ayrıca, Apple’ın kendi komut satırı araçlarını kullanmak dışında, Brew’tan gelen LLVM paketini de kullanabileceğimi öğrendim. --with-clang seçenek, burada açıklandığı gibi .

Öyleyse sorum şu: iki clang versiyonu nasıl kullanmalı ve korumalı?

Not: Sadece dikkate aldığımı göstermek için: Bu sorunun Yığın taşması ile Farklı Sor 'un arasındaki gri alanda bir yere ait olduğunu biliyorum. Lütfen buraya koymakta yanlış olduğumu düşünüyorsanız yorum yaparak bana bildirin; Bu fikir birliği gibi görünüyorsa diğer tarafa taşıyacağım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.