Tuxera NTFS ve Yüksek Sierra


3

2015 Macbook Pro’ya High Sierra Developer Beta 8’i yükledim ve Tuxera NTFS’nin çalışmasını sağlayamadım. Google’da yapılan bir kaç arama High Sierra’da çalıştığını gösteriyor gibi gözüküyor ancak aldığım tek şey harici HDD’mi takmaya çalışırken bir hata:

görüntü

Bir yerde Gatekeeper'ın sorunun kaynağı olabileceğini okudum, ancak oraya izin verdikten sonra bile hiçbir şey değişmedi. Peki, benim durumumda ne olabileceği hakkında herhangi bir ipucu var mı?


2
(Çok) iyi bir olasılık, Tuxera NTFS'nin High Sierra'nın APFS (Apple Dosya Sistemi) ile uyumlu olmamasıdır. Bunun bir 3. Parti Yardımcı Programı olduğu göz önüne alındığında, yardım / destek için onlarla iletişim kurdunuz mu?
Allan,

Yanıtlar:


3

Tuxera NTFS 2016.1, iMac'imde daha eski dosya sistemli High Seirra ile mükemmel çalışıyor ancak MacBook Pro'da yüksek Seirra ile yeni APFS ile çalışmaz. MacBook ile aynı şeyi iMac ile yaptığım gibi yaptım.


Tuxera aldın mı? APFS'nin bir sorun olduğunu söylemediler, sadece çekirdek uzantısını seçtiler. Buradaki cevabımdaki
bmike

3

Sistem Tercihleri> Güvenlik ve Gizlilik'i kontrol edin, Genel sekmesi altında , Tuxera sistemi bileşenine İzin Vermeniz gerekebilir (adını / ayrıntılarını unuttum).

Tuxera 2016.1 benim için sistem bileşeninin Güvenlik ve Gizlilik altında çalışmasına izin verdikten sonra High Sierra / 10.13.0'da çalışıyor gibi görünüyor, benzer bir hata verdi ve çalışmasına izin verdi.

Bu, çekirdek uzantısını çalıştırmak için seçmeyi açıklar:

https://www.tuxera.com/products/tuxera-ntfs-for-mac/#Tuxera_NTFS_for_Mac_features_block

(*) 2016.1 sürümümüz High Sierra ile uyumludur. Yüksek Sierra’nın, uzantıların otomatik olarak yüklenmesini engellediğini unutmayın; bu, 2016.1 sürümünü kullanırsanız, uzantının Güvenlik tercihleri ​​bölmesinden çalışmasına izin vermeniz gerektiği anlamına gelir. Mac için Tuxera NTFS'nin gelecek sürümü bu kurulumda size yardımcı olacak. Beta sürümümüzün bir parçası olmak ister misiniz? Daha fazla bilgi için macsupport@tuxera.com adresinden bize e-posta gönderin.

Bir beta işletim sisteminde olduğunuz için - araçları ve çalıştırdığınız macOS sürümü piyasaya sürülmeden önce sizinle birlikte herhangi bir konuda hata ayıklamak için çalışacakları takdirde Tuxera'nın beta sistemine katılmak isteyebilirsiniz.


İzin ver düğmesini etkileyebilecek Daha İyi Dokunma Aracı kullanıyordum. Klavye ayarlarına gitmem ve tüm arayüz öğeleri için klavyeyi etkinleştirmem gerekiyordu, sonra "İzin Ver" sekmesine tıklayıp boşluk çubuğuyla tıklayabiliyordum. Fare ve Dokunmatik yüzey çalışmıyordu.
Aaron McMillin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.