MacBook, trackpad kablosunu değiştirdikten sonra açılmıyor


1

Bir MacBook Pro'um var (2015'in başında, 13 "). Yaklaşık bir yıl önce, klavye ve trackpad çalışmaya son verdi. Apple Store'a götürdüm ve kablonun kötüye gittiğini söylediler. tüm alt kasayı değiştirmek için sadece bir kablo olup olmadığını, kendim tamir etmeye değeceğini düşündüm, en deneyimli MacBook tamircisi değilim, ama genelde ne yaptığımı biliyorum.

Neyse, MacBook'u harici bir fare ve klavyeyle bir yıldır kullanıyorum. İzleme dörtgeni için yeni bir kablo aldım, ancak değiştirdikten sonra MacBook açılmıyor bile. Eskisine geri döndüm ve hala açılmıyor. Ne yanlış gidebilirdi? Pili çıkarıp tekrar taktım, iki farklı güç kablosu kullandım, vb.

Yanıtlar:


1

Dinle dostum benzer bir sorunum var. Şerit kabloyu değiştirdiğinizde, muhtemelen batarya kablosunu çıkarmayı unutmuşsunuzdur. Bu yüzden muhtemelen piliniz yanlış gitti. Ayrıca şerit kabloyu kendim değiştirdim ve bataryamı çıkarmayı da başardım. Ancak bu, klavye ve fare sorunumu çözmedi (keşke ama yaptım) ama açmaya çalıştığımda sorun yoktu. Bataryanızın fişini birkaç dakika bekletmenizi öneririm, etraftaki kabloların kabloyu çıkardığını kontrol edin ve tekrar takın. Sonra pili uygun şekilde koruyucuyu takın ve mac'inizi başlatmaya çalışın. Eğer bu ikinci probleminizi çözmezse, o zaman yeni bir dizüstü bilgisayar için göz atmaya başlasanız iyi olur.


0

Parça aslında hoparlörleri, klavyeyi, trackpad'i vb. İçeren “büyük harf” mi? Bunlar o kadar titiz ki, Apple tarafından eğitilmiş teknoloji tarafından bile parça parça tamir yapılması, ünitenin tamamını değiştirmeleri için işe yaramaz.

Her bir kabloyu (yalnızca değiştirdiğiniz kablolarla değil) dikkatlice yeniden bağlamak için bir kez daha denerseniz, önerilen onarımdan kaçınmanız mümkün olabilir. En iyisi, içerideki herhangi bir şekilde zarar görmediği takdirde Apple'dan aynı teklifi alırsınız. En kötüsü, paranızdaki DIY onarımı nedeniyle her türlü hasarı giderecek, her şeyi kapsamlı bir şekilde test edecek ve Mac'e 90 günlük bir garanti verecekti.


tldr - her şeyi mükemmel yapmış olabilirsiniz ve hala daha fazla parçaya veya tam bir değiştirme birimine ihtiyaç duyabilirsiniz. Apple ürünleri üzerinde çalıştığımız ve tamirlerinin ilk çalışmadığı zamanlarda eğitimli tamir teknisyenlerine de aynı tavsiyeyi verirdim.
bmike

Ama aynı sorun devam edemez gibi değil. Tamamen yeni bir sorunum var, çünkü tuhaf görünüyor, çünkü onarım gerçekten çok kolay. Bunu Apple Store'a götüremem, çünkü tamirin £ 440'a mal olacağını söylediler. Bilgisayarın fiyatı £ 350 bozuk ya da yaklaşık £ 700 sabitti. Açıkçası, bu matematik artmaz. Sanırım bilgisayar şu anda oldukça değersiz.
Christian

Ameliyat, siz içerideyken ve bir şeyleri hareket ettirirken başka hasara neden olur. Kesinlikle hala bir değere değer ve muhtemelen daha yüksek değerinde ancak önyükleme yapmazsa, çok daha az değerinde haklısınız.
bmike

Evet, anladım. Çok garip görünen bir şey, pilin asla şarj olmamasıdır. Bütün gün fişe takılı bıraktım ve turuncu ışık hiç yeşile dönmedi. Pili yeni çıkardım ve şarj cihazındaki ışık hala turuncu. Neredeyse pili şarj ettiğini sandığım gibi, ancak meyilli bir ücret almayacak. Bunu hiç gördün mü?
Christian

İşler çok garip geldi. Temel olarak, yeni kablosunu çıkardığımda, tıpkı eskisi gibi açılıyor. Açılmasını engelleyen kablo mu? Yoksa trackpad olabilir mi?
Christian
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.