MacBook Pro'yu başlatırken yeşil ekran


2

Son iki üç gündür bu sorunu yaşıyorum. MacBook Pro'm başlatılırken şöyle görünüyor:

Ancak 30 veya 40 dakika çalıştıktan sonra bu şey normale döner, o zamandan sonra sorun olmaz. Garip bir şey, art arda önyükleme arasında uzun bir boşluk olduğunda olur.

NVRAM ve SMC'yi sıfırlamayı denedim ama şanssız.

MacBook yapılandırmam aşağıdaki gibidir:

macOS Sierra Sürüm 10.12.5
MacBook Pro (Retina, 13 inç, 2015 Başı), 2.7 GHz Intel Core i5, Bellek 8 GB 1867 MHz DDR3, Grafik Intel Iris Grafik 6100 1536 MB

Herhangi bir yardım?

Yanıtlar:


3

Donanım sorunu gibi görünüyor, muhtemelen GPU. Koşmak Apple Teşhis ve GPU gibi ağır bir şey Unigine Cennet ve herhangi bir sorun gösterip göstermediğine bakın. Her durumda, bir Apple mağazasına götürüp durumunuzu açıkladığını söyleyebilirim.


Apple Tanılama koştu .. Sorun bulunamadı. Ayrıca Unigin Cenneti koştu, hiçbir sorunla karşılaşmadım
Raju Ahmed Shetu

Kesin olarak ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Hala bir Apple Store'a götürürüm ve ne dediklerini görürsem, umarım bir yenisi olur.
JMY1000

1

Şu anda çalıştığım yer soğuk ve nemli bir ofis ve aynı sorunu yaşıyorum: doygun renkler ve yaklaşık 20 dakika boyunca karanlık arayüzlerde yeşil ekran Sebep bu olabilir.


Onu dükkana götürmedim. sadece MacBook bir süre kapalı kaldığında olur. başlattıktan sonra, temizlenmesi 15 ila 20 dakika sürer. Aksi takdirde sorun yok.
Raju Ahmed Shetu

0

Burada da aynı sorun. Ertesi gün tekrar bu geçici çözümü tekrar yapmak zorunda kalmadan önce en az bir kez normal bir duruma getirmenin yolunu buldum (sanırım ... bugün başka bir forumun tavsiyesiyle anladim)

Seçtiğiniz başka bir çözünürlüğe geçmek için Ekran Seçeneklerine gidin - sorun çözüldü. Geri değiştir - hala gitti.

Hala giderse yarın göreceğim. Olmazsa, farklı bir çözünürlüğe koymaya çalışacağım ve yarından sonraki günü göreceğim, ancak eminim ki, sonunda MacBook Pro'yu sabit hale getirene kadar bu geçici çözümü her zaman yapmak zorunda kalacağım çok para düşünün).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.