HEVC videosunu iPhone 7'den Final Cut Pro'ya aktarın


3

İPhone 7'deki yeni iOS 11'deki video formatı HEVC olarak değiştirildi ve Final Cut Pro tarayıcısında görünmeyecek. Fotoğraflar'dan FCPX'e sürüklenemez.

Yanıtlar:


3

Apple'ın bir sonraki Final Cut Pro X sürümünü piyasaya sürmesinin tek çözümü HEVC'de çekim yapmamak ya da FCP'ye geçmeden önce dönüştürmektir.

Henüz video çekmediyseniz, FCP ile düzenlemeniz gereken kolay bir düzeltme var.

  • Telefonun Ayarlar bölümüne gidin ve Kamera'yı seçin. Sonra Formatlar'ı seçin. Orada iki seçenek bulacaksınız. Varsayılan olarak, Yüksek Verimlilik kontrol edilecektir. En Uyumlu'yu kontrol etmek istiyorsunuz.

Mevcut HEVC çekimleriniz varsa, FCP'de düzenlemeniz gereken, biraz daha az geçici bir çözüm var.

  • Klibi Mac'inizdeki Fotoğraflar uygulamasına içe aktarın. Sonra, tamamen içe aktarıldıktan sonra (burada ne kadar videodan bahsettiğimize bağlı olarak biraz zaman alabilir), daha sonra ihtiyacınız olan klipleri seçin ve Fotoğraflar'dan Dışa Aktarın. Fotoğraflar, onları Final Cut Pro X'in okuyabileceği bir kodlayıcıyla dışa aktarıyor. Bu nedenle, klipler Fotoğraflar'dan istediğiniz yere dışa aktarıldıktan / dışa aktarıldıktan sonra, Final Cut Pro'yu açın ve az önce Fotoğraflar'dan dışa aktardığınız klipleri içe aktarın.

Kaynak: Henüz FCP X’de iOS 11 iPhone videosunu düzenleyemezsiniz


Not: Bu Mac Sierra Photos uygulamasında çalışmaz. HEVC kodlu bir .MOV dosyasını içe aktarmaya çalıştığınızda "Bu dosya formatı Fotoğraflar tarafından desteklenmediğinden bu öğeler Fotoğraf kitaplığınıza eklenemez" hatası veriyor . Sierra Photos ayrıca HEIC görüntülerini içe aktaramaz.
WISBucky,

@wisbucky - Apple, FCP'yi bir yıldan daha uzun bir süre önce HEVC desteğiyle yayınladı [17, bu QA'dan sadece bir hafta sonra]. Bu geçici cevap artık geçerli değil, artık macOS / FCP uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.