MacOS High Sierra'ya yükselttikten sonra Chrome ve Safari asılı duruyor


3

High Sierra'ya yükseldiğinden beri, hem Chrome hem de Safari, başlangıçtan sonra rastgele askıda kaldı. Gökkuşağı fırıldak birkaç saniyede bir ortaya çıkacaktı ve bu uygulamaları kapatmaya / tekrar açmaya zorlamak zorunda kaldım. Ancak, aynı sorun, kaç kez yeniden başlatsam da önemli değil.

Karşılaştığım tek potansiyel çözüm https://setapp.com/how-to/fix-macos-high-sierra-problems :

YÜKSELTME SONRASI HER YERİ BİRLİKTEN BEKLEYEN YAĞMUR TEKERLEKİ ALMA

Console.app dosyasını kontrol edin ve eğer sandboxd ve hidd hatalarından alıyorsanız (IOKit), sorununuz üçüncü taraf yazılımıdır. Muhtemelen yeni APFS dosya sistemi tarafından desteklenmediği için. Mac dizüstü bilgisayarınızın sonsuz bir döngüde sıkışıp kalmasına neden olarak sürekli güncellenmeye çalışır. Bu sorunu çözmek için, sadece bu uygulamayı bulup kaldırın ve her şey yoluna girecek.

Bu talimatlara uyarak, hidd ile ilgili tekrar eden bir hata olduğunu buldum, ancak mesajı anlamıyorum. Birisi nazikçe ne anlama geldiğini açıklayabilir mi?

görüntü tanımını buraya girin

Aksi halde, Chrome / Safari ile benzer bir sorunu olan oldu mu? Nasıl düzeltileceği konusunda herhangi bir öneriyi takdir ediyorum. Teşekkürler!


Hangi uygulamanın bu hataya neden olduğunu tam olarak bilmek zor. MacOS High Sierra’nın güncel olduğundan emin olduktan sonra üçüncü taraf yazılımınızı güncelleyerek başlarım. Öncelikle, macOS Yüksek Sierra Ek Güncellemesini kurduğunuzdan emin olun, daha sonra güncel olduğundan emin olmak için yüklediğiniz üçüncü taraf yazılımları kontrol edin. Bu sorun yalnızca web tarayıcılarınızda mı ortaya çıkıyor? Hem Chrome hem de Safari güncel mi?
Jake3231 14:17

Tavsiye için teşekkürler Jake3231; tüm uygulamalarım güncel. Kısa süre sonra sesimin de sorunları olduğunu fark ettim, bu da beni bu konuyu bulmaya yöneltti: forums.developer.apple.com/thread/87240 Hem ses hem de web taramasıyla ilgili sorunlara neden olan InstantOn adlı bir sürücü olduğunu ortaya koydu. Silme, her iki sorunu da çözdü!
Alicia Yeo

Bunu duymak harika! Çözmesi o kadar basitti sevindim!
Jake3231

Yanıtlar:


1

Az söylemek sinir bozucu. Bunu dene: http://scaleup.us/2017/11/09/high-sierra-slow-chromefirefox-issues/

Ekranınızı ölçeklendirilmiş modda çalıştırırken çalışan WindowServer ile ilgili bir sorun gibi görünüyor. Ekranlarımın çözünürlüğünü "Ekran için varsayılan" olarak ayarladıktan sonra, krom ve firefox sorunları kayboldu. Verilmiş, çözüm bok, benim 4k görüntülerimin israfı, ama donma saçmalığını üstesinden geleceğim.


Ne yazık ki, bu hala 10.13.2'de faydalıdır
Memetic
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.