İPhone'umun sol ve sağ uygulama verilerinin otomatik olarak silinmesini nasıl durdurabilirim?


2

Kullandığım bir uygulamanın, herhangi bir yeni (dahili, yani AppStore tabanlı olmayan) güncelleme olmamasına rağmen uygulamada tonlarca veri indirmemi gerektirdiğini fark ettim. Belirli bir zamanda, belki de iOS 11 sürümünün yakınında bulabildiğim kadarıyla Apple, iPhone'ların uygulama verilerini (belgeler vb.) Kısmen veya tamamen silmesine neden olan yeni bir özellik ekledi. Çevrimiçi olarak birkaç kişiden bahsettiğimi gördüm ama her zaman işe yaramayan "bazı verileri kendin sil" dışında hiçbir çözüm duymadım. Bunu devre dışı bırakmak için herhangi bir yolu var mı? Şimdiden teşekkürler...


Ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu anlamak biraz zor. Ne var tam olarak neyi başarmaya çalıştıklarını mı?
fsb

İPhone'umun izin vermeden uygulama verilerinin geri dönüşümünü veya silinmesini başarıyla durdurmak istiyorum.
madprogramer

1
Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Olduğu gibi, sorunuzun cevaplanması zor. Kullanılmayan uygulamaları silen "Kullanılmayan Uygulamaları Kaldır" Apple özellikleri var, ancak genel olarak, herhangi bir uygulamanın verilerinin kullanıcı açıkça bunu yapmadan silindiğine inanmıyorum.
Scot,

3
Farklı sormaya hoş geldiniz! :) @Scot doğru. Boşaltma Kullanılmayan Uygulamalar gelmez Ayarlar> Genel> iPhone Depolama ve ayrıca Ayarlar> iTunes ve App Mağazaları bulunan özelliği değil devredilen olan uygulamaların belge ve verileri silin. İlgili bir cevap almanıza yardımcı olmak için , tam senaryonuzu netleştirmek için sorunuzu düzenlemek isteyebilirsiniz .
Monomeeth

@Scot bu Fire Amblem Heroes adlı bir oyundur. Geliştiriciler, oyun içi güncellemeleri olabildiğince sık kullanma ve akıllıca yapılan değişiklikler için yalnızca App Store güncellemelerini yayınlama konusunda akıllıca bir fikir edindiler. Tek sorun oyunun kimsenin bahsetmediği “oyun içi güncellemeleri” yüklememi istiyor. İlk başta onların yamalar olduğunu düşünmüştüm, ama görünüşe göre hiçbir şekilde hemen hemen tüm Belgeler ve Veriler 2,5 MB'a düşürüldü. Bu yüzden google ve reddit konusundaki araştırmalarımı yaptım ve insanlar bunun düşük depolamanın yan etkisinin nasıl olduğunu söyledi, fakat hala 5-6 GB'im var, öyleyse neden?
madprogramer

Yanıtlar:


3

İOS 11'de, nadiren kullanılan uygulamaları ve bunlarla ilişkili verileri sisteme 'boşaltma' yapabilirsiniz. Önceki iOS sürümlerinde, bir uygulama silindiğinde tüm verileri de silinir. Şimdi bunu değiştirebilirsin.

Varsayılan olarak, bu seçim açıktır. Bunu kapatmak için çok basit (ve istersen tekrar aç). Bunu, tüm cihaz için ayrı bir uygulama ile yapabilirsiniz.

Kaynak :

Bireysel Uygulama

  1. Git Settings -> General -> iPhone Storage
  2. Yüklemek istediğiniz uygulamaya dokunun

görüntü tanımını buraya girin

  1. Dokunun Offload Appve ardından onaylayın

görüntü tanımını buraya girin

Belgeleri ve verileri cihazınızda saklanacaktır. Uygulamayı yeniden yüklediğinizde tüm veriler otomatik olarak geri yüklenir.

Cihaz için otomatik olarak

  1. Git Settings -> General -> iPhone Storage
  2. Kullanılmayan Uygulamaları Boşaltın'ınEnable yanındaki üzerine dokunun

görüntü tanımını buraya girin

Tek yapman gereken bu. Bunun otomatik olarak daha fazla yapılmasını istemiyorsanız, seçimi basitleştirin.


Ancak, Boşaltma söz konusu uygulama için devre dışı bırakılmış görünüyor . Bununla birlikte, veri silme işleminin 700 MB'ın üzerinde olması
nedeniyle 70 MB’ın altına düştüğünden eminim

1

Oldukça garip, boşaltmayı açmak sorunu gerçekten düzeltti.

Düşük seviyede (5 GB'a kadar çıkabilen, gerçekten özellikleri bilmiyorum) depolama sırasında bir şekilde anlatabildiğim kadarıyla, bazı uygulama verileri yer açmak için silinir. Sanırım bir şekilde artık veri olduğu varsayıldı ve güncelleme tamamlandığında silindi.

Ancak, boşaltma işlemini başlattığımda, her zaman gizemli bir şekilde bu davranışı tetiklemeden güncelleme yapmak için yeterli alana sahiptim.

Ancak 2018’in sonlarından itibaren, bunda boşalmayla bile çok düşük depolamaya (MB’lerde) düştüğümden bunun nasıl çalıştığını değiştirdiklerini düşünüyorum, ancak sık kullandığım uygulamalar korunuyordu. Her ne kadar olmasa da, birisiyle mesajlaşırken her şeyin telgrafı boğulduğumdan beri .

Sanırım ahlaki hikaye, depolamada hiç bitmeyecek çünkü boşaltma ile veya boşaltmadan, henüz işlenmemiş bazı ilginç tuhaflıklar var.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.