Mac bağlantı noktalarından birinde harici ekran titriyor


3

Bu yüzden bana VGA, HDMI ve bazı USB bağlantı noktaları veren bir usb-c adaptör / hub'ım var. Pro'mun iki bağlantı noktasından birine bağlarsam, iyi çalışır. Onu diğerine bağlarsam, hem VGA hem de HDMI titremeye başlar. Farklı bir adaptörle denediğimden beri Mac'in kendisi bağlantı noktası iyi durumda.

Birisi bana bu gibi tutarsızlığın neden olabileceğine dair bir ipucu verebilir. Biri port USB 3.0, diğeri (benim anladığım kadarıyla) USB 3.1 olduğu için olabilir mi?

Güncelleme 1 : Macbook Pro'um 13 inç 2017 dokunmatik ekran yok ve bu dongle'ı kullandım: https://www.amazon.com/gp/product/B0749JXV6R/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Güncelleme 2 Sadece farklı bir Macbook Pro ile (13 inç, dokunmatik çubukla) denedim, aynı sorun devam ediyor. Hub, iki bağlantı noktası bir şekilde farklıymış gibi yalnızca bağlantı noktalarından biriyle çalışır.


1
Hangi MacBook (Pro / Air) ve hangi video adaptörünü bilmeden, bu noktadan itibaren gerçekten zor olacak. Lütfen kurulum bilgilerinizi güncelleyin.
Allan

Yanıtlar:


3

13" MacBook Pro USB desteği ile iki Thunderbolt 3 portu vardır 3.1. USB-C konnektör tipidir. Hiçbir 3.0 bağlantı noktası hiç yoktur.

görüntü tanımını buraya girin

Titreşen, bir saat senkronizasyonu sorunu gibi geliyor ( sistem saatini tutan saat değil, ekran için TDMS saati ).

Deneyeceğim ilk şey, sorun çıkaran bağlantı noktasına bağlı hub / dock ile yeniden başlatmaktır. Sorun çözülürse, sorunu daraltın.

Eğer kalırsa, bir donanım sorununuz olabilir. Ancak, Apple'a almadan önce, farklı bir video adaptörünü denemek iyi bir fikir olabilir.


Bu yüzden yeniden başlatmayı denedim ama sorun devam etti. Ancak normal bir USBC - HDMI kablosu kullanırsam (CableCreation'dan), sadece iyi çalışıyor.
Yardımcı

1
Bu aslında HDMI DisplayPort (HDMI, USB "aktif adaptör ve bir olurdu 'olacağını HDMI sonunda kutusu') bu. Yani adaptör olabilir saat sinyalinin veya bir sorun olabileceğini TB portu ile bir sorunu var. Garantiniz hala iyi iken hemen Apple tarafından kontrol edilmesini istiyorum
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.