MacOS DNS alternatifleri kontrol etmiyor


1

[MacBook Pro, MacOS Yüksek Sierra sunucusu, Ubuntu 16.04 LTS Misafir]

Kendi DNS sunucusuna sahip olan VirtualBox'da çalışan bir VM'im var. Ayrıca DHCP ile yapılandırılmış bir DNS sunucusuna sahip bir LAN'a bağlıyım.

VM'de sahip olduğum etki alanlarına etki alanı adları kullanarak (sanal barındırma kurulumum var) erişebilmek istiyorum ancak MacOS yapılandırılan tüm DNS sunucuları ağ ayarlarını kontrol etmiyor.

VM'imin DNS sunucusunun IP'sini ilk önce Gelişmiş / DSN ayarları listesine koyduğumda, VM'nin etki alanlarını çözebilirim, ancak laboratuarın dışındaki hiçbir şeye erişemiyorum (örn. Google). Önce LAN’ın DNS sunucusunun IP’sini koyduğumda, VM’deki etki alanlarına erişemiyorum, ancak genel etki alanlarına erişebiliyorum (ör. Google şu anda çalışıyor).

Neyi yanlış yapıyorum?

Yanıtlar:


1

Varsayılan Sanal Kutu makinesi ağ ayarları aşağıda gösterilmiştir.

x1

Ayarları aşağıda gösterilenlerle değiştirmeyi deneyin.

x2

Bu, sanal makinenizin fiziksel makinelerinizle aynı DHCP ve DNS'yi kullanmasına neden olmalıdır. Temel olarak, sanal makineniz fiziksel makinelerinizle aynı LAN üzerinde olacaktır.


Bridged Adapter kullanıyorum. Benim en0 Havaalanı en5 benim yıldırım. Her iki arayüz de bağlı olduğum LAN için DHCP adreslerini ve DNS'yi alacak şekilde ayarlanmıştır. Ancak VM'imde çalışan DNS sunucusuna erişmem gerekiyor. VM'nin DNS sunucusunu DNS listesine ekledim, ancak listenin sırası önemli ve MacOS hiçbir zaman 2. (veya daha düşük) sunucuları kontrol etmeye çalışmaz.
gone
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.