MacOS videoyu 144 Hz ekran tazeleme hızında çalıştırabilir mi?


2

Oyunların pürüzsüz gelişmesi için harici bir 144 Hz ekrana yatırım yapmayı planlıyorum. Artık MacOS'un 60 Hz'de video çıktığını bildiğim kadarıyla, eğer 144 Hz'lik bir harici ekran satın alırsam MacBook'um videoyu 144 Hz'de yayınlayabiliyor / çalıştırabiliyor ekran yenileme oranı?


Yaptığın şeye bağlı. Standart bir filmi 24 fps veya televizyondan 25 veya 30'dan başka bir şeyle çıkarmayacak. Ekran yenileme hızının çıkış fps ile hiçbir ilgisi yok. [Sadece övünecek daha iyi bir şeyleri olmayan genç oyuncular, bu konuda endişe
duyacaklardı

Şu anda bir iMac üzerinde Unity kullanarak oyunlar geliştiriyorum ve bazen manzara oluştururken ve oyuna yeni nesneler eklerken / ekrana yırtılmaya neden oluyor, bu yüzden ekran yenileme hızından kaynaklanabileceğini düşündüm bu yüzden macOS 100/120 Hz'de çıkabiliyor ?
Sayan

@Tetsujin Oyun oynamak için gerçekten güzel olabilir - günlük kullanımda bile, daha fazla sıvı hissedebilir (azalan almanıza rağmen daha hızlı geri
dönersiniz

@ JMY1000 Oyun Geliştirme hakkını kastediyorsun :-)
Sayan

@ Sayan Cevaplarıma bak.
JMY1000

Yanıtlar:


4

Evet, (sağ kablo ve yeni yeterince MacBook verilen kutunun dışında çalışması gerekir bazı Macbooks 3. tarafa yama gerekir. ) Hala (eğer olmamalıdır), kullanmakta deneyin olabilir sorun yaşıyorsanız SwitchResX için monitörü doğru ayarlarda çalışmaya zorlayın.

Ancak, ekran yırtılmasının çözmek istediğiniz sorun olduğunu belirttiniz. Daha hızlı yenileme hızları ekran yırtılmasını, yalnızca Vsync (performansa zarar verir), FreeSync (bir AMD kart, özel ekran ve Linux / Windows gerektirir) veya Gsync (bir Nvidia kart gerektirir ve daha pahalı özel monitörler gerektirir) çözmez.


G - Sync özellikli bir monitör olan Acer Predator Z35'i satın alıyorum. Çeşitli teknik gözden geçirenlere ve YouTubers'a danışmıştım ve çoğu, G - Sync açık / kapalı durumdayken farkın minimal olduğunu söyledi (Screen Tearing), bu yüzden 3. parti yamanızın sorunumu çözmek için yeterli olacağını düşünüyorum. BTW eGPU’yu tamamen unuttum, eGPU’nun G-Sync konusunu çözebilecek kapasitede olacağını düşünüyorum!
Sayan

GSync performansınızı geliştirmek etmeyecek olsa da, sizin Framerate varsayarak monitör tarafından belirtilen aralıkta @Sayan, bu olacak ekran yırtılması düzeltin. İşte öyle.
JMY1000

Daha önce hiçbir yerde bulamadığım 32 inç 144 Hz'lik bir ekranı düşünüyordum, bu yüzden bir Asus Pro Sanat 32 inç 75 Hz'lik Ekran satın almayı düşünüyorum, bu yüzden şimdi ilgilendiğim şey üçüncü parti seçeneğinizin macOS çıktısı için herhangi bir şeyi zorlamama izin vermesi Ekranda 75 Hz de artı bir sorumun cevabı demiştiniz (Evet olmalıydı), yani bir macbook veya MacPro'yu herhangi bir tazeleme hızının harici bir ekranına bağlamanın, macOS'u video ve her şey için çıkmasına zorladığını söylemeye çalışıyorsunuz ( Monitörün varsayılan yenileme hızında 3B modüller / Animasyonlar ve Grafikler (bu değer 75 Hz - 144 Hz arasında olabilir)
Sayan

@Sayan SwitchResX isteğe bağlı herhangi bir çözünürlüğe ve yenileme hızına izin vermelidir. Bireysel uygulamalara gelince, çoğu şey daha hızlı yenileme ile çalışmalıdır, ancak bunun garantisi yoktur. PA329Q'nun FreeSync veya Gsync olmadığını ve yırtılmanın eskisi kadar kötü olacağını unutmayın.
JMY1000

Peki 32 inçlik monitörde G-Sync ile ilgili herhangi bir öneriniz var mı? Demek istediğim, tüm bu özelliklere sahip tek bir monitör bulamadım!
Sayan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.