Bir 2011 MacBook Pro, yeni macOS güncellemelerini gerçekleştirebilir mi?


3

Aşağıdaki özelliklere sahip bir 13 "Late 2011 MacBook Pro sahibim:

  • 2,4 GHz Intel Core i5
  • 4GB RAM
  • 240GB SSD

Az önce SSD'ye girdim ve Lion 10.7.5'i yükleyen bir internet kurtarma işlemi yaptım.

Performans açısından bakayım, orada bırakmalı mıyım? Yoksa en yeni (veya daha yeni) makoslara yükseltme işleminden herhangi bir avantaj elde edersiniz mi?

Endişelenmem, yükseltmem ve daha sonra sistem gereksinimlerini karşılayamadığı için her şey çok daha yavaş.


1
Lütfen cevabınızı geliştirin, aksi takdirde çok geniş ya da öncelikle görüş temelli olarak işaretlenir . Teknik olarak Mac'inizde HS çalıştırmak sorun değil. Şahsen eski orta sınıf Mac'lerde hala güncellenen en eski sisteme geçiyorum (örn. 2011 başlarında MacBook Pro / özel SSD / 10 GB RAM> El Capitan 10.11.6 ve güvenlik güncellemeleri)
klanomath

Son güncellenen 2011 MacBook Pro (4GB RAM, 500GB HDD) Yosemite'den High Sierra'ya. Performans aslında olumsuz etkilenmiş gibiydi. Ayrıca HS’den 13. aydaki aksaklığı da çok kötü bir şekilde ele almayı başardım. Kullanılabilirlik ve performansa göre eski sürümde kendim kalmayı tercih ederdim; ancak en son sürüme güncelleme, eski sistemleri desteklemeyi bırakan uygulamaları kullanmanıza izin verir.
Ckacmaster

Yanıtlar:


3

Performans açısından bakayım, orada bırakmalı mıyım?

Hayır. İki nedenden dolayı:

  • Ekim 2014'ten bu yana artık güncellenmeyen 7 yaşında bir işletim sistemi kullanıyorsunuz.

  • 4GB RAM bugünkü kullanım durumları göz önüne alındığında oldukça yetersiz.

Yoksa en yeni (veya daha yeni) makoslara yükseltme işleminden herhangi bir avantaj elde edersiniz mi?

Yararları çok olacaktır. Bunlardan en belirgin olanı uygulama uyumluluğunun artması (örneğin Office 2016 ve Phoshop CC, sadece iki isme) ve Sistem Bütünlüğü Koruması (SIP) ile güvenliği arttırmak olacaktır .

Performansınız çoğunlukla donanım tarafından belirlenir ve zaten bir SSD ilavesiyle hızınızı arttırmak için adımlar attınız. RAM'inizi arttırmanız, takas alanı ihtiyacını azaltarak / ortadan kaldırarak anında etkili olacaktır. SSD, değiştirilen HDD'ye kıyasla inanılmaz derecede hızlı olsa da, hala sistem belleği kadar hızlı değil.

Bu cevabı alakalı bulabilirsiniz: Mac'im gerçekten yavaşlıyor, ne yapmalıyım?

Şahsen, hafızayı genişleterek ve en iyi sonuçları elde etmek için en azından El Capitan'a yükselterek 2009, 2010 ve 2011 MacBook Pros'leri yükselttim. Yükseltmelerde performans kaybı olmaz.


0

Her makine biraz farklı, ancak bilgisayarınızın eliyle kullanabileceğini söyleyebilirim, özellikle de Apple henüz kullanılmamış olarak işaretlemediğinden. Ancak, makinenizi yavaşlatma ihtimali vardır. Bazı güncellemeler gerçekte üzerinde çalıştıkları cihazların performansını artırıyor, ancak çoğu durumda bu ne yazık ki böyle değil.


Kötü, burada yanlışlıkla yanıtladı. Üzgünüm!
Jess
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.