Appleworks 6 Veritabanı dosyasını aç?


2

Bir appleworks 6 veritabanı dosyasına (.cwk) sahibim, ancak Appleworks 6'yı çalıştıracak kadar eski bir OS X sürümüne sahip Mac yok. Neredeyse tüm diğer appleworks dosyaları başka bir şeyle açılabilirken, bir veritabanı al.

Başka seçeneğim var mı? Eski bir OS X'e öykünebilir miyim? (Hala AppleWorks 6 CD'm var, bu yüzden yükleyebilirim). İçeri aktarabilecek bir programı mı özlüyorum? Ölü PowerBook G4'ümü denemek ve diriltmek için tek çözümüm mü?


[Aşağıdakileri bir cevap olarak teklif etmiştim, ancak Jason'ın cevabı bana bunun iyi olmadığını söyledi. Onu sildim ve bir yorum olarak buraya taşıdım.] "Açık kaynak ofis paketi LibreOffice ( libreoffice.org ) AppleWorks6 .cwk veritabanı dosyalarını açabilir, ancak biçimlendirme tamamen bozulmamış olabilir. Yine de, LibreOffice bir ücretsiz yüklemek ve bir handier biçimine dosyalarınızı ihracat için yararlı filetype seçimler bir dizi sunuyor (varsayarak şey yolunda giderse).
Doktor G'ye

Numbers.app'de dosyayı açmayı denediğinizde ne görüyorsunuz? LibreOffice Calc'ı başlatırken ve sonra .cwk dosyasını açmaya ne dersiniz?
Doc G.

bah! Calc bir metin içe aktarma işlemi yapmaya çalışır ve içeriği bunun bir diğer ad dosyası olduğunu açıkça gösterir. Sanırım asıl dosyayı bulmak için biraz kazma işim var
Jason

Bu neden açılmadığını açıklıyor. Sana iyi şanslar.
Doc G.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.