Diğer Finder pencerelerinin gereksiz sürükle / bırak olaylarına yanıt vermesini önlemenin bir yolu var mı?


2

[MacOS 10.13.1]
Bazı dosyaları düzenliyorum ve iki Finder penceresini açıyorum, böylece dosyaları birinden diğerine taşıyabilirim.
Dosya adı her zaman dosyanın içeriğini açıklamadığından, bu dosyaları inceledikten sonra ve taşımadan önce yeniden adlandırıyorum. Dosyayı Finder penceresinde # 1 olarak yeniden adlandırmak, dosyanın otomatik olarak dosya listesinde doğru şekilde sıralanmış konumuna yerleştirilmesine neden olur. Davranışı anlasam da, taşımak istediğim dosyayı bulmak için beni aşağı kaydırmaya zorluyor. Bu, uğraştığım dosya sayısı için oldukça sıkıcı bir hal alıyor.

Ancak, beni gerçekten rahatsız eden şey, dosyayı Finder penceresinde # 2, Finder penceresinde # 2'de görüntülenen bir klasöre bıraktıktan sonra, Bulucu penceresinde # 1'in gösterdiği şekilde eşleşmesi için görünümünü güncellemesidir. Bu, bir sonraki dosyayı taşımadan önce, bulunduğum konuma geri dönmek için Bulucu penceresinde # 2'de bir kaydırma işlemi gerçekleştirmeye zorluyor. Bu, bu görevi yaparken her türlü verimlilik duygusunu parçalayan gerçekten sinir bozucu bir davranış.

Mac OS'un save-as-you-gotasarlanan bir davranışa sahip olduğunu biliyorum, ki bu bazen yararlı olur, çünkü sonuçta sabit diskimin çökmesi ya da bilgisayarımın gücünü kaybetmem sık sık değildir.

Bununla birlikte, yukarıda açıklanan davranışı kapatmanın veya sadece kendi kullanıcı etkileşimlerine cevap veren bir Finder penceresi açmanın bir yolu var mı?


Belki biraz daha hızlı, klasör 1'de foo'yu çubuğa yeniden adlandır, çubuk hala seçili. Cmd / c ardından 2. klasörü tıklayın. Cmd / alt / v çubuğu 2'ye getirecektir. 1'e geri dönün, foo yazın ve yerine geri dönün.
Tetsujin

Hmmm, bunu iki kez denedim, ancak Finder'ım Cmd / alt / v'den sonra ölümün dönüm noktasını kapattı. :(
gone

Tuhaf ... Fotoğraflarımı ithalattan proje klasörlerine taşımak için her zaman kullanırım.
Tetsujin

Yanıtlar:


2

Farklı sırala. Söylemeye göre sıralarsanız, dosya boyutu, sıralama düzeni dosya adıyla değişmez. "Eklenmiş tarih" veya "oluşturulan tarih" i de etkinleştirdim çünkü bunlar "değiştirilme tarihi" ile aynı değil. Görünüm menüsünde gruplama ve sıralama yapabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.