Bir müşteriye işlevsel bir iOS uygulamasını nasıl göstermeliyim? [kapalı]


2

İnşallah bu soruyu sormak için doğru yer, çünkü aslında programlama ile ilgili değil.

İOS gelişiminde ilk adımlarını atmış bir şirkette çalışıyorum ve tamamen işlevsel geliştirilmiş bir uygulamanın bir müşteriye nasıl gösterileceği konusunda bir sorun olduğunu fark ettik.

Durum oldukça basit:

Diyelim ki bir şirket ("müşteri" olarak adlandırılır), ne olursa olsun bir uygulama geliştirmemizi ister. Müşteri coğrafi olarak uzak veya başka bir ülkede olabilir. Müşteri iPhone / iPad setine sahip ve geliştirmenin sonunda, uygulamayı telefonlarında çalıştırmak istiyor, böylece çalıştığını görebiliyorlar ve tamamen çalışıyorlar.

Öyleyse, soru şu nasıl yapılır? Bu müşteriye iPhone'larında nasıl uygulama gösterimi yapılır?

Bunu daha önce yapmadık, ancak bir uygulamayı Mağazadan başka bir kaynaktan kurmanın veya geliştirici Xcode ortamından derlemenin başka bir yolu olmadığını fark ettik. Yasal olarak demek istiyorum. Ayrıca Apple'ın incelemesi ve diğer şeyleri yapabilmesi için bir uygulamanın Apple Store'a dağıtılmasının çok zaman alacağını da biliyoruz.

Lütfen, yanlış bir şey söylersem düzeltin, ama bunun adımlarında bebeğiz ve tüm bu konular hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek istiyoruz.

Peki, bu soruna teknik bir çözüm var mı? Yani, posta ile telefon göndermeyi ve bunun gibi bir şey yapmayı içermiyor.

Yanıtlar:


4

Evet, uygulamaları Apple'ın App Store'undan başka stok OS iOS cihazlarına veya doğrudan geliştiricilerin Mac'lerine bağlıyken kurmanın bir yolu var.

Kayıtlı bir iOS Geliştiricisi, bir Ad Hoc Distribution sertifikası ve müşterinin cihazlarının UDID'lerini içeren bir mobileprovision dosyası olan bir uygulamayı imzalayabilir. Bu uygulamayı e-postayla gönderebilir ve dosyayı bir müşteriye sunabilirsiniz. Daha sonra istemci, Mac veya PC'lerinde iTunes uygulamasını kullanarak bu uygulamayı (ve çalışması için gerekli mobileprovision dosyalarını) yükleyebilir. Veya müşteri, HTTPS plus bir açık bildirim yazılımı kullanarak doğrudan cihazlarına (OTA) web sayfasından indirebilir.

Bu, iOS uygulamalarının beta testi için çok sık yapılır.

Ad Hoc sağlama, yılda en az bir kez sona erer, bu nedenle bu uygulamalar yalnızca geçici olarak kullanılabilir. Bir Geliştirici yılda en fazla 100 UDID'den fazla olmamalıdır; bu nedenle bunu yalnızca çok sınırlı sayıda müşteri için yapabilir.


Önerileriniz için teşekkür ederim. Sanırım bunu yapmamız zaman alacak, ama bunu bilmek harika.
MobileCushion

1

Müşterinizin cihazlarının UUID'lerini Apple Geliştirici Merkezi'ndeki bir sağlama profiline eklemeniz, ardından uygulamanızı bu profille arşivlemeniz ve imzalamanız gerekir.

O zaman elde ettiğiniz .ipa'yı dağıtmanın en kolay yolu, muhtemelen TestFlight gibi bir hizmeti kullanmak veya kendi sunucunuzu app iOS beta oluşturucu kullanmak istiyorsanız .

İOS beta dağıtımındaki en büyük sorun, hesap başına ve yıl başına 100 cihazla sınırlı olmanızdır, ancak bunun dışında oldukça fazladır.


1

Uygulama imzalamanın iOS'ta nasıl çalıştığını öğrendikten sonra bunu yapmak çok kolaydır.

Özetle, siz veya müşteriniz Apple'dan, doğrudan uygulama makinenizden doğrudan yüklenecek ve mağazadan geçmeyecek uygulamalarınızı çalıştırabilecek belirli cihazları listelemenize izin veren bir sertifika alır.

Xcode, oluşturulduğunda uygulamayı imzalamak için bu sertifikayı kullanacak ve bu cihazdaki temel hazırlık profili oluşturduğunuz uygulamadaki sertifikalarla eşleştiği sürece uygulamanın demo cihazınıza nasıl ulaştığı önemli değildir. Uygulamayı cihaza e-posta ile gönderebilir, istemci için iTunes'da bir dosya olarak paylaşabilir veya hatta bir web sunucusu kullanarak uygulamayı havadan (OTA) iletmek için bir sunucu ayarlayabilirsiniz.

Sertifikaların ne kadar seçici olduğunu ve işlerin nasıl kırılıp kırılabileceğini öğrenirken, deneme sitesinde bazı okuma ve öğrenme işlemlerinin yanı sıra deneme ve yanılma yapmanız gerekecektir. Size yardımcı olacak birçok kitap ve araç var - ama topluluğunuzdaki kakao / Xcode / iOS etkinliklerine katılmak için bazı çabalar harcadım, ipleri öğrenmek ve kendinize nasıl sorulacağınız sorulacak ve kendinize sorulacak sorular sormak için çok değerli olduklarını gördüm. engellerin üzerinden.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.