Time Machine yedeklemesini doğrudan görüntülemek ve dosyaları backup.backupd içinde saklamak uygun mudur?


2

Time Machine yedeklememi Finder aracılığıyla görüntüleyip, içeriğini görüp, taşıma / yeniden adlandırma / silme işlemi yapmamayı varsayalım. Dosyaları görüntülemek sadece Time Machine yedeklememi etkiler ve backup.backupd içindeki dosyaları depolar mı? Çünkü sadece backup.backupd içinde boş bir klasör oluşturdum ve hemen sildim.

Yanıtlar:


0

Time Machine yedeklemenizi Finder ile manuel olarak gezinmek, genellikle Finder yerine Time Machine uygulamasını kullanmanıza rağmen mükemmel bir fikirdir. Güvenilecek bir şey olmasa da, Finder, Time Machine yedeklemesinde değişiklik yapmanıza engel olur.

Kendi dosyalarınızı Backups.backupd dosyasına kaydetmekten kaçınırdım - kendi dosyalarınızı bu klasörün dışına koyun, kendi dosyalarınızı yedekleme dizinine koymanıza gerek kalmaz.


Sorumu değiştirdim.
kimse 14

1
@nobody Dosyaları orada saklayabilirsiniz, fakat neden? Dosyaları yerleştirmek, başka bir yere koymak ve yedeklemeyi yalnız bırakmak için sürücünün geri kalanını aldınız! Düzenlenmiş cevap
grg

Evet, yedekleme klasörünü yalnız bırakmam gerektiğini biliyorum ama sadece ilgileniyorum. Ben sistemle ya da önemli dosyalarla uğraşmayı seven bir insanım. :)
Hiç kimse kullanıcı

@nobody Bu harika ve kesinlikle vazgeçilmenizi istemiyorum ama sistem dosyalarınızı karıştırmanız yeterli çünkü bir yedeğiniz var . Yedeklemeyle uğraşmaya başladığınızda, yedeklemenizin yedeğini almadığınız sürece, bu güvenlik ağını kaldırırsınız!
grg

Evet haklısın!
Hiç kimse kullanıcı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.