Birden fazla kullanıcı hesabına giriş yapmayı otomatikleştirmenin bir yolu var mı?


3

Ev sunucusu olarak kullanıyorum bir mac mini var.

Bilgisayarda, hem tam çözünürlüklü fotoğrafları indirmeye hem de tüm iCloud (Masaüstü ve Belgeler) içeriğini indirmeye ayarlanmış iki hesabım var. yani, Depolamayı Optimize Etme kapalıdır.

Bu aynı bilgisayar yerel olarak bir zaman makinesi hacmine yedeklenir, zamanlanmış superduper alır! klonlar ve şirket dışı bir yedekleme servisine yüklenir. Evet, yedeklemeler konusunda paranoyaklığım var.

Her iki hesabın da her zaman oturum açmasını sağlıyorum, böylece hem karımın hem de karımın tam fotoğraf kitaplıklarının yanı sıra Masaüstü ve Belgeler klasörleri yedeklenecek.

Karşılaştığım sorun bilgisayar yeniden başlatılırsa her iki hesabın da çıkış yapmış olması ve bunlara manuel olarak giriş yapmam gerektiğidir. Bu, herhangi bir süre şehirden ayrıldığımda bir sorun, çünkü bilgisayar herhangi bir nedenden dolayı yeniden başlatılırsa (elektrik kesintisi, birisi kapanıyor, vb.), O zaman istediğim senkronizasyon gerçekleşmeyecek.

Bunu yapmanın bir yolu var mı? Yerel bir çözüm olmasını tercih ederim çünkü yerel ağımın hiçbir şekilde erişilebilir olmasını istemiyorum.

Şık bir çözüm için karmaşık bir senaryo / program yazmaktan ve / veya bu konuda para harcamaktan mutluyum.

Teşekkürler!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.