Mac için Ücretsiz Sesli Kitap (m4a) yaratıcısı?


2

Mac için sesli kitap oluşturucuyu kullanmak için ücretsiz ve kolay var mı?

Yaratabilecek bir şeye ihtiyacım var .m4b birkaç .mp3 dosyadan sesli kitap ve nihayetinde ses parçaları. Ayrıca bölüm oluşturma imkanı da önemlidir.

Bildiğim kadarıyla (beni düzelt), sadece bir ses dosyası için sesli kitap türünü ayarlamak, iTunes'taki tüm sesli kitap özelliklerini etkinleştirmez.

Yalnızca Lion'da çalışan çözümleri önerin; örneğin, Audiobook Maker çalışmıyor çünkü içinde bazı PPC uygulamaları var.

Yanıtlar:


2

Üzgünüm; Hiçbir ücretsiz uygulamayı bilmiyorum, ancak herhangi bir kullanımı varsa, iki ücretli uygulama önerebilirim.

Adlı bir uygulama var Sesli Kitap Sihirbazı bir yıl kadar önce Snow Leopard'ın altında kullandım, bu oldukça hızlı ve kullanımı kolay görünüyordu.

Ancak, Mac App Store'da sunulan ücretli bir uygulama (4,99 ABD Doları): http://itunes.apple.com/us/app/audiobook-wizard/id460967298?mt=12 . Bu görünüşe göre Lion uyumlu ve iyi bir sesli kitap editörüdür. Yine de bu sürümü test etmedim.

Geliştirici ayrıca kendi sitesinden indirebileceğiniz ücretsiz bir sürüm sunar: http://www.audiobookwizard.com/ . Bu sadece Snow Leopard ve altını desteklemektedir, çünkü PowerPC bileşenlerine sahiptir, ancak uygulamayı hissetmek için indirmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca Sesli Kitap Oluşturucu . Yine, bu Mac App Store'da ücretli bir uygulamadır (5,99 $): http://itunes.apple.com/us/app/audiobook-builder/id406226796?mt=12 . Bunu daha önce kullanmamıştım ve kullanmıyorum. emin eğer aslan uyumluysa. Geliştiricinin web sitesindeki forumlara yapılan bir araştırma, herhangi bir sorun bulamadığı için uygun olabilir. Denemeye değer olabilir; emin değil.


Haklısın .m4a ve .m4b Dosyalar. Bu, dosya türlerinde olduğu gibi iTunes ile ilgili bir sorun değildir. .m4b dosyalar, dosyanın parçalarını “yer imlerine ekleme” kapasitesine sahiptir. .m4a yapmaz. itibaren MPEG-4 Bölüm 14'teki Wikipedia sayfası :

Bölüm işaretleyicileri, resimler ve köprüler de dahil olmak üzere meta veriler içeren sesli kitap ve podcast dosyaları bu uzantıyı kullanabilir .m4a, ancak daha yaygın olarak .m4b uzantı. bir .m4a ses dosyası "favorilere ekleyemez" (son dinleme noktasını hatırlayın), oysa .m4b uzatma dosyaları olabilir.


Sesli Kitap Oluşturucu'yu satın aldım.
sorin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.