Uyumadan kilitle


3

Ekranımı her kilitlediğimde (komut + kontrol + Q tuşlarını kullanarak), ekran yaklaşık 5 saniye içinde uyku moduna geçiyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Bu takılıyken olur ve ekranım güç açıkken asla uykuya dalmayacak şekilde ayarlanır:

görüntü tanımını buraya girin

Prize takılmamış olsam bile, pil ömrü boyunca ekran 5 saniye değil 2 dakika içinde uykuya geçmeli:

görüntü tanımını buraya girin

Ben High Sierra 10.13.2'deyim.

düzenleme: Ben cmd + ctrl + q ile kilitlemekten vazgeçtim ve sadece ekran koruyucumu etkinleştirmeye ve sistemin ekran koruyucu uyanmasından sonra bir şifre gerektirmesini sağlamaya devam ettim.


Kısa bir süre sonra açılacak boş bir ekran koruyucunuz var mı?
JMH

@jmh Nope, ekran koruyucum "Asla" olarak ayarlandı (ve hiçbir şekilde boş değil).
Alec

Yanıtlar:


4

Alec

Yerleşik işlevlere karşı koşuyorsunuz: "kilit açma" ekranı göründüğünde ve şifrenizi girmediğinizde, macOS ekran koruyucusuna geri döner veya (ekran koruyucu olmadan) kapanır. Ya da fark ettiğiniz gibi, cmd + ctrl + q kullandığınızda, sadece uykuya geçiyor, ekran koruyucu ya da hayır. İşletim sistemindeki bu davranışı değiştirmek için hiçbir kontrol yoktur.

Ancak, İnternet ve App store’ta (Kafein ve Anti Uyku akla geliyor) bazı ücretsiz uygulamalar var, ancak ekran uyku ve / veya sistem uykusunu engelleyen başkaları da var. Anti Sleep'a klavye kısayolunu denedim ve başarmak istediğiniz şeyi yaptım: kilitlendikten sonra ekranı "uyanık tuttu".

Düzenleme: cmd + ctrl + q ve Anti-Sleep’in ilk seçeneği olan "Kapak kapalıyken Sistem Uykularını Önle" gibi görünmüyor. Bu işlemi yapmak için bu seçeneğin işaretini kaldırın.

Tüm bunlar, güç tüketimini azaltmak ve ekranınızın ömrünü uzatmak için uyku özelliğinin yerleşik olduğunu unutmayın. Ekranı sürekli açık bırakarak bu korumaları yok sayıyorsunuz.


Anti Uyku maalesef benim için hiçbir şey yapmıyor gibiydi. Yüklendi, yeniden başlatıldı, tüm "Önle" seçenekleri işaretlendi, Uyku Zaman Aşımını Süresiz Olarak Ayarla (72 saat de denendi) ayarlandı, ekran hala 5 saniye cmd + ctrl + q içinde uyumaya devam ediyor. Kafein ile aynı hikaye.
Alec

İlk satırın işaretini kaldırın: "Kapak kapalıyken Sistem Uykularını Önle". Bu benim için çalıştı.
le_jawa
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.