IMageage okuma makbuzlarını devre dışı bırakmak beni onları almamı engelliyor mu?


3

İMessage’daki Okuma Makbuzlarını Gönder'i kapattığımda, bu diğerlerinden de okuma makbuzları almamı engelliyor mu? Yalnızca özelliği açtıktan sonra okuma makbuzları aldığımı fark ettim.


iMessages veya başkaları da reciepts okuyor mu?
Graeme Hutchison

Gördüğüm telefonların çoğu gayet iyi çalışıyor ve okuma makbuzlarının gönderilip gönderilmediğine bakılmaksızın mesaj alıyorlar çünkü garip bir şey gibi görünüyor. Basit yazılım bozulmalarını dışlamak için normal şeylerden herhangi birini (yeniden başlatma / geri yükleme / geri yükleme + yeni kurulum) denediniz mi?
bmike

Graeme - makbuzları okuyun. Soruyu yansıtacak şekilde düzenledim. @bmike - Yeniden başlatmayı denedim. Yine de lol geri yüklemek için yeterince büyük bir anlaşma değil. Sadece işlevselliği merak
Thomas

Yanıtlar:


3

İşlev, etkinleştirildiyse ve iMessage devre dışı bırakıldığında veya gönderen tarafından kullanılamıyorsa, SMS yoluyla iletilerin alınması içindir.

iMessage, siz ve alıcı, Apple'ın iMessage özellikli alıcılar veritabanında eşleşen cihazlarda olduğu sürece, okuma makbuzlarını geri gönderip göndermediğiniz veya almadığınız mesajlar alacak şekilde tasarlanmış / olmalıdır.

Başka bir şey daha var - anahtarla ilgili olabilir (yazılımın bozulması garip şekillerde hareket edebilir) ancak bu kesinlikle tipik bir davranış değildir.


Yanıtınız için teşekkürler. Sanırım soruyu yanlış anladın. Mesajları alıyorum. "Okum Fişi Gönder" kapalıysa alıcının mesajımı okuduğunu söyleyen bir bildirim almıyorum.
Thomas

1
Bu etkiyi fark etmemiştim, ancak gelen ve giden tüm durum mesajlarını bu anahtarla bastırmak için nasıl bir karar verildiğini kolayca görebiliyordum. Onları gönderdiğini bildiğim birisiyle kontrol etmem gerekecek.
bmike

@bmike "..." ( apple.stackexchange.com/q/35188/6533 ) "Okundu Bilgilerini Gönder" in açık veya kapalı olmasına bakılmaksızın görünür olacağını mı kastediyorsunuz ?
Pacerier

Şüphelerimin "..." bastırılmasının okuma makbuzlarının gönderilmesine bağlı olduğunun altını çizmeyi umuyordum. Söyleyeceğim bir ayar yok, sohbet arkadaşımın yazıp
yazmadığımı

2

Özelliği etkinleştirilmiş olup olmadığına bakılmaksızın okuma makbuzları size gelir. En son "Teslim Edildi" kelimesi yerine gönderdiğiniz mesajın altında gösterilir ve bir süre sonra okuduğu zamana dokunduğunda "Oku" der.


1

Tamam, Ian bayağı iyi yaptı, ama bence biraz daha net olabilirdi.

Oku Makbuzları, size mesajını okuyup duymadığınızı size SİZE mesaj gönderen kişiye söyler. Bir mesaj GÖNDERİYORSANIZ, okundu bilgisi seçeneğinizin açık veya kapalı olması fark etmez. Mesajını TO'ya göndermiş olduğunuz kişi, alındı ​​makbuzları AÇIK ise, doğrudan gönderdiğiniz mesajın altındaysa, mesajınızı okuyup okumadıklarını söyleyecektir. Mesajı gönderdiğiniz kişi seçeneği KAPALI duruma getirdiyse, mesajınızı okuyup okumadıklarını bilemezsiniz.

Bu nedenle, okundu bilgisi kapatılırsa, o zaman size mesaj gönderen insanlar, henüz okuyup okumadığınızı bilemez. Hepsi bu kadar.


1
Haha, teşekkürler. INTENDED işlevselliğinin ne olduğunu biliyorum. Ancak bazı gizli fonksiyonların da olduğunu düşünüyorum. Yine de yanlış olabilirim. Sadece bu özel davranışı gören başka birinin olduğunu bilmek istedim.
Thomas

Pekala, henüz yapmadım, ama arkadaşlarımın çoğu, IOS 5 için bir gine domuzu olarak kullanmaktan memnunken, göreceli olarak hatasız IOS 4'ü tutarken, sadece 5 karmaşası olması durumunda Gerçekten de iMessages için bir kullanımı var.
Kristy Semini
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.