iPhone yedekleme hatası - BackupAgent2 - “<private>” öğesini “<private>” konumuna yüklerken hata oluştu: <private>


2

Bir iPhone 6'm var ve iOS 11.2.5 kullanıyorum

İTunes'dan bir yedekleme çalıştırmayı denedim, ancak aşağıdaki hatayı aldım:

iTunes, “[iphone name]” adlı iPhone'u yedekleyemedi, çünkü iphone'dan yazarken veya okurken bir hata oluştu.

Birden fazla bilgisayar denedim, OSX, Windows, eski iTunes, ancak her zaman aynı hatayı aldım.

OSX ben arka planda neler olduğunu görmek için, Konsol uygulamasını açtı ve hata gerçekleştiğinde aşağıdaki satırları, giriş yaptığınızı tespit ettik [görüntüyü] :

error  [date] BackupAgent2  <private>
error  [date] BackupAgent2  Error uploading "<private>" to "<private>": <private>
error  [date] BackupAgent2  Backup error - <private>

Bazı forumlarda bu hata günlüğü iletisinin <private> yerine bir dosya adı içerdiğini ve (genellikle bozuk bir görüntü dosyası olduğunu) ve kullanıcı onu telefonda kaldırırken hataların kaybolduğunu öğrendim. Fakat görünen o ki Apple, kütüklerde bir çok şeyi bastırdı.

Ayrıca sudo log config --mode "private_data:on"bu <private> verileri göstermeye zorlayan bir komut da buldum , ancak bu iPhone günlüklerinde değil yalnızca OSX uygulamalarında çalışıyor gibi görünüyor.

Maalesef burada, çıkmaza girdim.

Birisi bozuk dosyaları tanımlamama yardımcı olabilir, daha ayrıntılı hatalar göstermeye zorlayabilir veya yapabileceğim başka bir şey söyleyebilir mi?


İCloud yedeklemesi de dahil olmak üzere bahsettiğiniz her şeyi denedim, tüm yedeklemeler başarısız oldu .. ve aynı BackupAgent2 [285] 'i alıyorum <Error>: Herhangi bir ek düşünceleri varsa , "<private>" öğesini "<private>" a yüklerken hata oluştu çok hoş geldiniz ben bir iPhone X telefonda iOS13 kamu beta 3 kullanıyorum iyi çalışıyor artık sadece yedeklemeyecek ama bu aralıklı sorun çalışıyor gibi görünüyor. şimdiden teşekkürler
Matt

Yanıtlar:


1

Açıkladığınızdan, dizüstü bilgisayarınızda bozuk bir yedek var gibi gözüktüğünü, cihazınızı yedeklemenizi sağlayacağını sanıyorum. Kontrol etmek için yapabilecekleriniz şu adımları izlemektir:

 1. Finder'da, iTunes yedek klasörünüze gidin
 2. Cihazınızın yedekleme klasörü en azından aşağıdakileri içermelidir:

  • Manifest.db veya Manifest.mbdb
  • Status.plist
  • Manifest.plist
  • Info.plist

Bu eksiklerden herhangi birine sahipseniz, yedekleme bozuk veya eksiktir. Bu durumda, sadece bu yedeklemeyi silin ve yeni bir iTunes yedeklemesi ile temizlemeye başlayın.

Ayrıca, iPhone'unuza yüklenen herhangi bir iOS uygulamasının dosya adında özel karakterlere sahip dosyalar içerip içermediğini kontrol etmeye değeceğini düşünüyorum - yedekleme sırasında sorunlara neden olabilirler (APFS ile ilgili, evet…).

İTunes yedekleme klasörünü bulma konusunda gayet eminim, ancak başka birinin sorun yaşaması durumunda, buradan nasıl ulaşabileceğinizi öğrenin:

 1. Finder'ı açın
 2. Ana Menü> Git> Bas tuşunu basılı tutun, Kitaplık menü öğesi görünür.
 3. Kütüphane'ye tıklayın.
 4. Application Support / MobileSync / Backup'a gidin ve iPhone yedeklemesini bulun. Cihazınız UDID ile adlandırılmış bir klasör olmalıdır.

Teşekkürler! Ne yazık ki, yazdığım gibi, zaten birden fazla bilgisayar denedim (bir tane daha önce iTunes bile yüklü değildi), bu yüzden sorunun bozuk yedeklerle ilgili olmadığından eminim. Ancak dosya isimlerindeki özel karakterler hakkında: Onları jailbreak olmadan nasıl arayabilirim ve nereye bakmalıyım?
frzsombor

1
Cihazınızı yedeklerken, iMazing'i kullanarak konsol günlüklerini inceleyebilirsiniz. Günlükleri doğrudan cihazdan görüntülediğimizden, daha iyi sonuçlar alabilmeniz için küçük bir şans var. İşte konuyla ilgili blog yayınımız . Açıklama: iMazing ekibi ile çalışıyorum.
Al Dyniovska

Başvurunuzu denedim, ancak aynı sonucu aldım :( Günlük dosyasında hatayı görüyorum, ancak ayrıntılar bu "<private>" dizeleri tarafından gizlendi. Hata günlüğü: pastebin.com/raw/G1JXjwiS Image: imgur .com / a / nPjPS
frzsombor

2
Kayıtlar için teşekkürler. Ne yazık ki, orada yararlı bir şey bulamadık - aslında, ilgili bir bilgi redaksiyondur, grrrr ... Bu yükleme sırasında kesinlikle bir problemdir, bu yüzden özel karakter dosya isimleri hala geçerli bir tahmin olabilir. Şimdiye kadar gördüklerimize göre, navigasyon uygulamaları veya uçuş yolu uygulamaları genellikle suçlulardır (dosya adlarındaki yabancı şehir veya bölge adları). Bir başka tahmin de, iOS’in geçici dosyaları açmak için yeterli alan olmadığı yönünde. Telefonunuzda ne kadar boş alan var?
Al Dyniovska

Depolamayı kontrol ettim ve telefonum 57,9 GB 64 GB kullanıldığını gösteriyor (bu yüzden yaklaşık 6 GB boş alanım var). Ayrıca hiçbir uçuş uygulamam yok ve yalnızca Apple ve Google Haritalar’ı kullanıyorum. : / Fikirlerinizi zaten paylaştığınız için teşekkür ederiz!
frzsombor

0

Sorunu bulamadığım ve çözemediğim için, 50GB iCloud depolama planını ödemeye karar verdim ve iPhone'umu (tüm fotoğraflar ve videolar dahil) iCloud'a tamamen yedekleyebildim. Ondan sonra, iPhone'umu fabrika ayarlarına geri yükledim, en yeni iOS'a güncelledik ve telefonumdaki Apple hesabıma giriş yaptıktan sonra çevrimiçi yedeklemedeki her şeyi geri yükledim.

Lütfen, 50GB iCloud aboneliğini satın aldığımı unutmayın; çünkü telefonumda ücretsiz 5GB iCloud depolamasının yedekleyebileceğinden çok daha fazla olan binlerce fotoğraf ve video var. Ancak, iPhone'unuzda yalnızca 5 GB'den daha az depolama alanı kullanıyorsanız, aynısını herhangi bir abonelik için ödeme yapmadan yapabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.