iPad şarj olmaya ve şarj etmeye devam ediyor


2

Benim iPad Air 2 şarj ve Uncharging devam ediyor. İPhone SE cihazımı taktığımdan beri bir sorun olduğunu düşünmüyorum ve sorun olmadı. İPad'ime taktığımda, şarj etme arasında hızlı bir şekilde şarj olmama arasında geçiş yapıyor.

Video: https://imgur.com/a/Z6Nnv

Bu duruma benzer: https://discussions.apple.com/thread/6300997


Lütfen bir cevap ekleyin veya bunun kablo mu, adaptör mü yoksa iPad mi olduğu konusunda "cevap" seçeneğini işaretleyin. Benim "tahminim", adaptörün yeterince akım sağlayamadığı, bu yüzden kablo sarsılmadığında hızlı bir şekilde döndüğü, ancak buna neden olan üç cihazdan herhangi biri olabilir.
bmike

Yanıtlar:


1

iPad Air 2 ve iPhone SE'nin farklı güç adaptörleri var (kafa şarj ünitesi). iPad Air 2 10W adaptöre, iPhone SE ise 5W adaptöre ihtiyaç duyuyor.

Tecrübelerime göre, iPhone 6'mı şarj etmek için 10W adaptör kullanabilirim (bu, iPhone SE ile aynı adaptörü kullanıyor ve bazı kullanıcılar hızı artıracağını söylediler). Ancak iPad Air 2, 5W adaptörle şarj edilemez, çünkü daha fazla güce ihtiyaç duyacaktır.

Doğru adaptörü kullandıysanız, USB kablosu ve iPad USB bağlantı noktanızla ilgili bir sorun olmadığından emin olun. Çünkü bazen toz ve kir şarj işlemini bozabilir.

Bağdaştırıcınızı tanımlamak için bu sayfayı kontrol edin: https://www.apple.com/power-adapters/


Bu benim deneyimlerime uyuyor. Kötü bir kablo veya kötü bir pim olabilir, ancak daha büyük olasılıkla iPad sorar güç adaptörünün sağlayabileceğinden daha fazla akım / güç için ve adaptörde bir koruma aşırı ısınır / tetikler. İPhone, çok fazla güç istemiyor, bu yüzden adaptörü çok zorlamıyor. Şarj cihazının bunun nedeni olmadığını düşünmeden önce kablonuzu ve adaptörünüzü başka bir iPad ile test ederdim.
bmike

1

Videoya ve iPhone'unuzun aynı kablodan para cezası alması gerçeğine göre, iPad'in Lightning portunda kablonun tam olarak oturmasını engelleyen enkaz olabilir gibi görünüyor.

Kablo iPad'e takılı olduğunda, soldan sağa doğru hafifçe sallayabiliyor musunuz (ve eğer öyle yaparsa ileri geri çevirmek yerine sürekli olarak şarj olmasına veya şarj olmamasına) dikkat edin. Bağlantı noktası açıksa, kablo sıkıca oturmalı ve değil kıpırdatmak.

Bunu hem Lightning portu hem de çeşitli cihazlardaki kulaklık jakı ile gerçekleştirdim. Denemek için kürdan veya ataç gibi bir şey kullanabilirsiniz. limandaki çöpleri temizle ve bu muhtemelen işe yarayacak (hiçbir şeye zarar vermemeye dikkat edin). Bunu kendiniz denemek istemiyorsanız, Apple Store'a da götürebilirsiniz ve (muhtemelen) daha özel araçlar kullanarak sizin için yapacaklardır.


Evet kesinlikle. Bir yıldırımın aşındığı kabloları gördüm. Bu, iOS ucundaki tiftikle birleştirildiğinde, yalnızca paslanmış pim aşağıdayken ve yukarı değilken güvenilir bir şekilde şarj olacağı anlamına geliyordu. Tüysüz / korozyon arıyor ve fiziksel bağlantı sorunları burada gerekiyor. Bahse girerim bu adaptör değil, pimler değil, ama buradaki her iki cevap arasında - bir çözüm olacak.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.