Düşük performans nedeniyle APFS hacimlerini birleştirme


2

Geçenlerde bir i7 2,3 GHz işlemci, 16 GB RAM ve toplam 512 SSD ile MacBook Pro 15 'kullandım. Ancak makine çok korkunç çalışıyor. Performansı bu kurulumda beklediğiniz gibi değil. Chrome'un Sketch ile açılmasını sağlayamam, çünkü hepsi çok çılgınca ve korkunç oluyor. Normal etkileşimler, açılış panelinin açılması, seçenek + sekmesinin tam boyutlu bir ekrana gitmesi gibi çok yavaş çalışır.

Makine bir Boot Camp hacmiyle geldi. Yerel Boot Camp Asistanı ile sildim, ancak dizüstü bilgisayarı fabrika ayarlarına geri yükledikten sonra Disk Yardımcı Programına gittim ve içindeki dosyayı sildim. Ancak, sahip olduğu üç cildi birleştirmeyi başaramadım.

  • Macintosh HD
  • Ev
  • Konteyner diski1

Macintosh Volume, kullandığım cihazdır ve tüm eşyalarımı yükleyip tutuyorum. "Ev" bir APFS ve 130 GB ile dolu ne bilmiyorum. Diğeri, Container disk1, APFS de diğer ikisi ile aynı miktarda depoya sahiptir, ancak boş.

Hepsini birleştirmek için yollar aradım, dizüstü bilgisayar performansımın bir bütün haline geleceğini merak ediyorum. Performansımı neyin düşürdüğü ve diğer hacmi neyin doldurduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Benim de başka bir kullanıcım yok.

Bir şeye yardımcı olursa, buraya ekran görüntüleri ekliyorum.

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin


Lütfen Terminal.app'i açın ve girin: sudo gpt -r show disk0ve diskutil ap listher iki komutun çıktısını da düzenleyerek sorunuza ekleyin!
klanomath

Yani temelde, şunları yapmak istersiniz: 1) İnternetten macOS Recovery'ye önyükleme. 2) Geri Container disk1gelen Container disk2. 3) Sesi Homeçıkarın Container disk1. 4) 'den önyükleme yapın Container disk1. 5) çıkarın Container disk2. Muhtemelen ilk önce Macintosh SSDbaşlangıç ​​diskiniz olduğunu onaylamanız gerekir . Menü çubuğundan seçim yapın ➔About This Mac. Açılan pencerede hangi başlangıç ​​diskinin gösterildiğine bir yorum gönderin.
David Anderson,

@DavidAnderson Gerçekten de efendim. Macintosh SSD benim başlangıç ​​diskim.
Danilo Leal

3
@DaniloLeal Bunun performans sorunlarınızın nedeni olması için herhangi bir neden göremiyorum. Bence burada yanlış yoldan gidiyorsun. İşlemci zamanınızı neyin kullandığını, ne kadar bellek kullanıldığını ve bir yerde çok fazla G / Ç beklediğini görmek için Activity Monitor ve diğer araçlara bakmaya çalıştınız mı?
jksoegaard

Belirtilen @jksoegaard ile daha da güçlendirmek için, birden fazla bölümün performans sorunlarına neden olması için hiçbir neden yoktur - bir seferde yalnızca bir bölümden başlar. Eğer denediniz Apple Hardware Test - AHT . AC adaptörü takılıyken kapalı durumdayken önyükleme yaparken D düğmesini basılı tutun. Kullandığından beri, kutudan çıkan sorunlardan şüpheleniyorum.
Allan,

Yanıtlar:


1

Bölümlerin performans sorunları ile ilgisi olmamalı, aynı bilgisayarda ve diskte de üç bölüm var. Yukarıda belirtilen donanım testini uygularım ve NVRAM'ı sıfırlamayı deneyebilirsiniz ( https://support.apple.com/en-us/HT204063 ) ve SMC’yi de sıfırlamayı deneyebilirsiniz ( https: // support .apple.com / tr-us / HT201295 ). Apple, önce NVRAM / PRAM'ın sıfırlanmasını ve ardından SMC'nin sıfırlanmasını önerir. Normalde hile yapmak için SMC sıfırlama buluyorum. Ayrıca endişelenmeyin, çalışmazsa bunların hiçbiri bilgisayarınıza zarar vermez.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.