ISP router ve LAN cihazları arasında AirPort / Time Capsule kullanmanın avantajları / dezavantajları?


2

Bana "Technicolor" markasının yönlendiricisi olan ISS üzerinden 100/100 Mbps WAN fiber kullanıyorum. Yönlendirici bir Wi-Fi ağı oluşturabilir, 2GHz bandı 802.11 / b / g / n kullanır ve 5GHz bandı 802.11a / n / ac kullanır.

Her iki grupta da 802.11a / b / g / n ile daha eski bir Apple TimeCapsule 2011 modelim var.

Ağlarda uzman değilim, bu yüzden son birkaç yıldır ağda ISS yönlendiricisini 192.168.1.1'de buldum, burada NAT ve DHCP yapıyor - ve akış aşağısında 192.168.0.1'de TimeCapsule'im de NAT ve Diğer tüm ağ aygıtlarımı bağladığım DHCP.

Bu yapılandırma, BitTorrent, oyun, vb. P2P uygulamaları için anladığım kadarıyla çift NAT.

Sebep, ISS / yönlendirici üreticisine tamamen güvenmemem ve Apple yönlendiricimin arkasındaki aygıtlarıma karşı daha güvenli olmamdı. Ancak dürüst olmak gerekirse, bu çok açık bir varsayımdı ve çifte bir NAT / DHCP yapılandırmasının tüm cihazları ilk yönlendiriciye bağlamaktan daha güvenli olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu.


Birincil soru:

Cihazlarımı ikinci yönlendiriciye bağlı tutmanın yararı var mı; Apple TimeCapsule? Öncelikli endişem güvenlik ve Mac’e geri dönme desteği gibi herhangi bir Apple “kolaylık” yönü olabilir.

Elbette bir dezavantajı, TimeCapsule'nin Wi-Fi hızlarının tarihlenmesi ve tabii ki ac hızını kullanabilen cihazlarım olması .


İkincil soru:

Aslında ISS yönlendiricisinin arkasında bir Apple yönlendiricisine sahip olmanın avantajları varsa, Double NAT'ı önlemek için ağı nasıl yapılandırmalıyım? Görünen o ki, ISS yönlendiricisi Bridge modunda ayarlanamıyor ve ISS'nin bazen tanılama ve bellenim güncellemelerini zorlamak için erişirken köprülenmesini sevmeyeceğini düşünüyorum.

Yanıtlar:


0

Neden, ISS / yönlendirici üreticisine tamamen güvenmediğimden ve Apple Router'ın arkasındaki cihazlarımda daha güvenli olacağım.

ISS yönlendiricisine güvenmiyorsanız (buna katılıyorum), kendi yönlendiricinizi kullanın. Ayrıca, Zaman Kapsülünüz tahmin ettiğiniz gibi tarihlenmektedir, bu yüzden yeni ve daha modern bir şeyle değiştirmenizi tavsiye ederim.

İhtiyacınız olan şey şudur:

  • Technicolor Router'ınızı Köprü Moduna Alın
  • Yeni yönlendirici / kablosuz erişim noktaları

köprü modu

Bu mod, iki ağı bir araya getirir, bu durumda ağınız (yönlendiricinizle oluşturacağınız ağ) ve ISS'nin ağını oluşturur. Bu sizin kendi yönlendiricinize sahip olmanızı gerektirir çünkü Technicolor'un (NAT dahil) yönlendiriciyi / güvenlik duvarı işlevini açar.

Görünüşe göre ISS yönlendiricisi Bridge modunda ayarlanamıyor ve ISS'nin bazen tanılama vb. İçin erişirken tercih etmediğini düşünüyorum.

Olabilir, sadece kullanmamalarını tercih ettiği bir özelliktir (onları iç ağınız için döngüden çıkarırsınız). Teşhislere gelince, modeminize servis vermek için güvenlik duvarı modunda buna ihtiyaç duymazlar - IP adresini değil MAC adresini ele alarak onunla çalışırlar.

Yeni Router

Zaman Kapsülünü kullanabilirsiniz, ancak (IMO) yeni özellikler, güvenlik özellikleri ve Wi-Fi protokolleri ile yeni bir yönlendirici edinmelisiniz. Time Capsule, yönlendiriciniz ve Time Machine yedeklemeleri için hepsi bir arada bir çözümden başka bir fayda sağlamaz. Yönlendirici / güvenlik duvarı işlevini hala kapatabilir ve isterseniz yalnızca ağ tabanlı yedeklemeler için kullanabilirsiniz.

Hangi yönlendirici? Raftan satın aldığınız herhangi bir yönlendirici hemen hemen işe yarayacaktır.

Benim tavsiyem

Ben kullanırım pfSense yönlendirici ucuz bir PC üzerinde yüklü (açık kaynak ve ücretsiz). Bu yapı üzerinde izleyebileceğiniz mükemmel bir YouTube videosu var. Sonra Wi-Fi için bir Ubiquiti erişim noktasıyla gittim .

Bu bir ev için fazla mı? Evet.

Bu, yerel elektronik satıcınızdan satın aldığınız bir yönlendiriciyle alacağınız tüketici sınıfı kurulumdan daha "kurumsal" bir kurulumdur. Bulduğum şey, bunun çok daha istikrarlı ve güvenilir olduğudur. Hazır malzeme (Netgear, Linksys, Asus vb.) 18 ay içinde ölecek. PfSense'imi 3 senedir sorunum olmadan çalıştırıyorum. Güncellemeler, Mac'inizi güncellemek kadar kolaydır.


0

Basit olması adına, ISS yönlendiricinizi yönlendiriciniz olarak kullanırdım. Time Capsule'da, Wi-Fi'yi kapatın, köprü moduna alın, Ethernet ile ISS yönlendiricisine bağlayın ve sadece yedekleme cihazınız olsun.

Time Capsule daha yeni olsaydı, muhtemelen ISS modemde Wi-Fi'yi kapatmanızı, Wi-Fi'yi açık, Time Capsule'de bırakmanızı ve Time Capsule'u köprü moduna almanızı öneririm. Bu şekilde, ISS yönlendiricisi hala yönlendirici olacaktır, ancak Time Capsule, Wi-Fi ve yedekleme olacaktır.

Fakat Time Capsule’in yaşı göz önüne alındığında, benim ilk önerime devam etmekte daha iyi olduğunuzu düşünüyorum. Tamamen işlevsel ISS yönlendirici, köprü modunda Time Capsule / Wi-Fi yok, Ethernet ile bağlı.

Cihazlarınızı ISS yönlendiricisi üzerinden Time Capsule'a bağlamanın tek avantajı, yedekleme sürücüsüne daha doğrudan bir yol ve potansiyel olarak biraz daha hızlı yedeklemeler olacaktır. Ancak bu büyük olasılıkla asla fark edilmeyecektir, yalnızca belirli yüksek ağ yükleri altında bir avantaj olacaktır. Bu aslında bir sorun değil.

Ben çok tavsiye değil bir PC dışına inşa kendi yönlendirici çalışıyor. Kişisel zamanınız ve elektriğiniz sizin için bir değere sahip değilse.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.