Monitörle birlikte küçük yeşil maksimize düğmesini kullanın


1

Küçük yeşil düğmeyi iş akışımla birlikte yoğun bir şekilde kullanıyorum. Doğrudan çalışmadığım web sayfalarını görüntülemek için bir monitör ekleyebilmek istiyorum. Örneğin, web dev üzerinde çalışıyorum, monitördeki ekranı etkilemeyip dizüstü bilgisayarımdaki ekranlar arasında geçiş yapabilmek istiyorum.

Şu anda monitör, dizüstü bilgisayar ekranımın bir uzantısı olarak, yeşil düğme özelliği açık olan pencereler arasında geçiş yaparsam, ekran da kapanıyor ve kararıyor.

Mac osX Yosemite 10.10.5 Macbook Pro 2015

Yanıtlar:


3

Sistem Tercihlerinde Görev Kontrolüne girerseniz, "Ekranlarda ayrı boşluklar var" adında bir ayar bulacaksınız. Bu ayarı etkinleştirirseniz, uygulamaları diğer ekran siyaha çevirmeden bir ekranda tam ekran modunda çalıştırabilirsiniz. Ancak sevebileceğiniz veya sevmeyeceğiniz başka yan etkiler de var. Örneğin, her ekran kendi menü çubuğunu alır ve pencereleri kısmen her ekran üzerinde yer alacak şekilde konumlandıramazsınız.

Alternatif olarak, sadece tıklatmak yerine "küçük yeşil düğmeye" Option-tıklarsanız, tam ekran moduna geçmeden sık sık (uygulamaya bağlı olarak) o ekrandaki pencereyi büyütür. Bu aynı zamanda diğer ekranın kararmasını önler ve Sistem Tercihleri ​​yöntemine tercih edersiniz veya bulamayabilirsiniz.


1
Bu benim için büyük. Teşekkürler!
Yale Newman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.