MacBook Pro ekranım çatladı ve harici ekrana bağlanamıyor


2

MacBook ekranım çatladı (çok az küçük çatlak) ve ilk başta bir şeyler gösteriyordu, birkaç dakika sonra ekran tamamen siyahtı. Şimdi, ilk birkaç günle ilgili bir sorunum olmadı, çünkü harici bir ekran kullanıyordum, bu yüzden kırık siyah ekrana aldırış etmiyordum.

Sorun şu ki, bir gün bilgisayarı yeniden başlattım ve şimdi harici ekrana bağlanmayacak ve giriş ekranını bile geçmeyecek (Giriş yapmak için sesi kullanıyordum, ancak bundan sonra hiçbir şey işe yaramıyor, seslendirme, ekranda neyin olduğunu söylemez

Dış ekran sorununu çözmenin bir yolu var mı? Denedim Command F1Bağlanmak için ve ben de NVRAM'i ve SMC sıfırlamayı denedim ama işe yaramadı.


3
Bu fiziksel bir meseledir ve servise götürülmesi gerekiyor. Fiziksel bir hatanın üstesinden gelebilecek hiçbir yazılım düzeltmesi yoktur ve ekranda ne yaptığınızı görememeniz durumunda, olsaydı uygulayamazsınız.
Allan,

1
Bilgisayarı uzaktan kontrol etmek ve ayarları görüntülemek için Ekran Paylaşımı'nı kullanabilirsiniz, ancak Allan'ın servisi almak üzere almasını öneririm.
Alçakgönüllü Guy

Yanıtlar:


3

Mac üzerinde ölü ekran ile "size gözlerini vermek" için biraz çılgın bir fikir. İkisini bağlamak için ikinci bir Mac'e ve doğru kabloya kolayca erişebiliyorsanız (örn. Thunderbolt'ı Thunderbolt'a, USB-C'den Thunderbolt'a, USB-C'den USB-C'ye vb.), Aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  1. İki Mac'i söz konusu kabloyla bağlayın
  2. Hasarlı MacBook Pro'nuzu "T" tuşunu basılı tutarak Hedef Disk Moduna getirin
  3. Seçenek tuşunu basılı tutarken ikinci Mac'i açın, böylece hangi bölümden önyükleneceğini seçin
  4. Kırılmış MacBook Pro'nun sistem hacmini seçin

Bu temelde MacBook Pro'da yüklü olan sisteme hasarlı ekranla başlatmak için bozulmamış ikinci Mac'i kullanmanızı sağlar. Gerçekten de, ilk Mac'te oturum açmanızı önleyen herhangi bir yazılım veya sabit sürücü sorunu varsa, artık bunları görüp potansiyel olarak ele alabilirsiniz.

Hedef Disk Modu hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuza bakın .


Bu şaşırtıcı, zamanım olduğunda deneyeceğim. Teşekkürler!
corasan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.