MacBook Pro OS X MacBook havayoluma El Capitan klonu?


2

MacBook pro'yu 2011 sonlarında SSD, 8 gb ram vs gibi evlerde neredeyse bir masaüstü PC olarak ekstra bir monitör kullanıyorum, ancak sadece evden çıktığımda kullanmak için Yosemite çalıştıran bir MacBook air 2012 128 gb SSD aldım. .

Herhangi bir şansla MacBook pro sayfalarını karbon kopyalayabilir miyim (ofis dokümanları vb. Var) ve onları havaya uçurabilir mi? Gerçekten her şeyi tekrar kurma derdinden kurtulmak istemiyorum.

Sabit disk alanı sorun değil çünkü mac pro'da 60 gibi kullandım.

Herhangi bir yardım teşekkürler takdir ediyorum :)

Yanıtlar:


1

Benzer bir kurulum yapıyorum, ev masasında 2010'un ortalarında bir MBP (harici bir monitör, klavye ve fare kullanarak) ve seyahat için 2013'ün ortasında bir MBA kullanıyorum. Tutarlı bir kullanıcı ortamı sağlamak için her iki makine de şu anda Sierra 10.12.6 olan aynı macOS'u kullanıyor.

Rehber, Safari yer imleri, Takvim, Anahtarlık ve Mac'imi Bul iCloud kullanılarak senkronize edilir; Başka hiçbir iCloud servisi kullanmıyorum. E-postam IMAP, ve böylece ISS sunucum tarafından senkronize edildi.

İki bilgisayar, ChronoSync (MBP'de) ve ChronoAgent (MBA'te) kullanılarak bir Ethernet bağlantısı üzerinden senkronize edilir. Bu, bilgisayarın Masaüstü klasörlerini, Belgelerim klasörünü ve Fotoğrafları senkronize eder. Bunu seyahatten hemen önce ve döndükten sonra yapıyorum. İlk senkronizasyondan sonra senkronizasyon genellikle yaklaşık iki dakika sürer.

ChronoSync'in kurulum için sakar olduğunu gördüm, ancak işi yapıyor. Ayrıca her gece CS'yi kullanarak MBP'imin SSD önyükleme sürücüsünün önyüklenebilir bir yedeğini oluşturuyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.