Eski sahibine MacBook Pro sorusu


2

Ben bir MacBook kullandım. Eski kullanıcı hala yönetici idi, bu yüzden Googled ve şifresini kaldırmak ve kendimi yönetici olarak almak için talimatları izledim. Daha sonra onun kullanıcı hesabını sildim.

İPhone'umdaki ayarlarıma baktım ve "FORMER USERS NAME MacBook ile paylaş" mesajlarının altında gördüm

Adını her şeyden nasıl çıkarabilirim? Onu kullanıcı hesapları altında göremiyorum. Hiçbir diskim yok, medya yükleyin, vb.


1
Ben ediyorum kurtarma içine önyükleme ve başlatma diski silmek ve MacOS yeniden . Önceki sahibinin yapması gereken şey buydu . (Kurulum ortamının gerekli olmadığına dikkat edin.)
Michael Hampton

Yanıtlar:


2

Yalnızca kullanıcı hesabını değil, MacBook'un adını da değiştirmeniz gerekir.

Bunu Sistem Tercihleri ​​-> Paylaşma bölümünde bulabilirsiniz. Bilgisayar adı, ardından düzenleme seçilerek değiştirilebilir (önce kilidini açmanız gerekebilir).

görüntü tanımını buraya girin


Tamam ben yaptım! Bir sonraki sayı benim itunes'umun giriş yapmış olması ama uygulamalarını güncelleme istekleri alıyorum. Bunu nasıl durdurabilirim?
BluQQ

1
İCloud'dan çıkış yapmanız gerekir. Sys Prefs -> iCloud. Daha kolay olabilir, yalnızca ilk kurulumu yeniden çalıştırmaktır .
Allan,

2

İCloud, App Store, Mac'imi Bul ve Apple'ın bir Mac'i çalmayı zorlaştırmak için OS'de tasarladığı her şeyle birlikte Mac satın almayı da zorlaştırdı.

Mac’teki uygulamaların tümü, Apple’a gelince, bir başkasına ait. İşletim sistemi de. Yerinde olsam, High Sierra'yı indirebilir ve önyüklenebilir USB flaş sürücü yükleyici yapmak için DiskmakerX gibi bir program kullanırdım.

Tüm belgelerinizi yedeklerim. Bu Mac'ten ihtiyacınız olan her şey ve daha sonra sürücüden önyükleme yapın ve yükleyicideki Disk Utility'yi kullanarak, sabit sürücüyü yeniden biçimlendirin; böylece bilgisayarda önceki sahibinden hiçbir şey kalmaz.

Uygulamaları kaldırabilirsin, adını değiştirebilirsin, umarım Umurumda Bulunur'u bulmayı umabilirsin, ama benim için hepsi benim ölümümdür. Uzun vadede, ayak izini bilgisayardan silmek, biçimlendirmek ve yeniden yüklemek, daha sonra Mac ile yaptığı çalışma üzerinde çalışmanız gereken sayısız yolla bitmeksizin kolaylaşıyor, IMHO ...


1
İşletim sistemini yeniden indirmek ve bir USB çubuğu kullanmak yerine, OP kurtarma moduna girebilir, diski silebilir ve ardından işletim sistemini kurabilir.
At0mic

Her ikisi de macOS indirmeyi gerektiriyor ancak sürümüm hangi sürüme sahip olduğunuzu seçmenize ve yeniden kullanılabilir önyüklenebilir bir yükleyici yapmanıza izin veriyor
Steve Chambers
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.