harici hd mac ntfs 3g bağlanamadı


3

Harici bir hd "clickfree hd" aldım ancak Mac'imde çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorum:

Ntfs 3g bağlanamadı, hata

NTFS-3G, MacFuse ve FuseOSX'i denedim. Aslan koşuyorum ama bu çalışmıyor gibi görünüyor. Bu yüzden, sürücüyü okuma ve yazma yeteneklerine bağlayacak bir şeyi özlüyorum.

İkinci soru, HD'yi biçimlendirmek daha iyi midir, çünkü yalnızca Mac'lerde ve Linux kullanırken mi kullanacağım? Öyleyse biçimlendirirsem, Lion çalıştıran makine ile başka bir Mac ve Linux makinesi için yedekleme yaparken, zaman makinesi için kullanabilir miyim?

Yanıtlar:1

Bu çözüm (alttaki bağlantıya bakın) sorunsuz bir şekilde bana yardımcı oldu. 2011’den itibaren Macbook Pro’da Lion 10.7.5’im var ve baştan beri NTFS MacFUSE çözümü kurdum. Paragon'dan ve diğerlerinden olduğu gibi başka çözümler de (ödeyebileceğiniz) vardır . Kullandığım çözüm (aşağıda) ilk başta benim için oldukça zor görünüyordu, ama sonunda denediğimde sadece 10 dakika sürdü. Henüz terminali bilmiyorsanız korkmayın - parolanızı girmeniz istenir ve parola yazamazsınız ancak yazabilirsiniz. Sadece şifrenizi yazın ve enter tuşuna basın.

İşte yardım için kullandığım bağlantı:
http://web.archive.org/web/20130328025706/http://fernandoff.posterous.com/ntfs-write-support-on-osx-lion-with-ntfs-3g -f (bazen archive.org 'un yüklenmesi biraz daha uzun sürüyor)

Bu yardımcı olur umarım.


0

Burada, NTFS'nin macosx'te kurulmasına yardımcı olan iyi bir makale bulunmaktadır .


2
Ask Üzerine Cevaplar Farklı bir bağlantıdan daha fazlası olmalı. Bir bağlantı eklemek tamam, ama lütfen cevabınızdaki yazıyı özetleyin veya alıntı yapın. Fikir cevabı tek başına yapmaktır.
Daniel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.