TÜM SMB sunucusu günlük çıkışı 10.12 ve 10.13'te nasıl görülür / yakalanır?


3

SAMBA'dan uzaklaşmaya başladığımdan beri, SMB ve hem Windows hem de Mac istemcilerinde çeşitli tuhaflıklar yaşadım.

/var/logHile yapmak için kullanılan kazma , ancak SMB sunucu mesajları gerçekten şu anda tam ihtişamında yer alıyor gibi görünmüyor. 10.12 ve 10.13'te tüm SMB sunucu mesajlarını görmek ve çıktı almak nasıl olur?

Yanıtlar:


2

Orijinal soruya henüz gerçek bir çözüm bulamamış olsam da (bunu yaptığımda veya başkasını bulduktan sonra güncelleyeceğim) Bir çözüm buldum, bu soruyu sormam için beni yönlendiren asıl sorun için görünüyor.

MacOS 10.13.x'in SMB sunucusu ile ciddi şekilde problemli olduğu görülüyor. Windows istemcileri iyi bağlanmış gibi gözüküyor, ancak 10.13 istemcilerin çok, çok sık karşılaşılan ciddi sorunları var. Ben de birkaç ay boyunca bu problemden bahseden başkalarını gördüm.

Hile /etc/nsmb.conf, davranışı biraz değiştirecek şekilde değiştirmek gibi görünüyor (Bence asıl anahtar protokol sürümünü 1 olarak değiştirmektir):

[default]
signing_required=no
dir_cache_off=yes
protocol_vers_map=1

Bunu yapmak için güncellediğim istemcileri yeniden başlattıktan sonra, artık daha önce birkaç 10.13 iş istasyonunda sahip olduğum kilitlenmeler artık yaşanmıyor. Windows ayrıca paylaşımlara erişmeye devam ediyor. OSX havuz paylaşımı OpenZFS de bu konuda harika.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.