Bölgeyi değiştirmek iOS11'deki dili değiştiriyor mu?


2

İOS11 çalıştıran bir iPhone'daki Dil ayeti Bölgesini değiştirmek konusunda kafam çok karıştı .

Apple burada Dil ve Bölgeyi değiştirmekle ilgili tartışıyor :

"İOS için dili değiştirmek, Springboard'u yeniden başlatır ve çalışan uygulamaları sonlandırır. Böylece, bir iOS uygulamasını bir sonraki başlatışınızda, yeni dil ayarını kullanır. ... iOS ve Mac için, bölge ve takvim ayarları herhangi bir zamanda değiştirilebilir , uygulamanız çalışırken bile. "

Bu yüzden, eğer Dili değiştirirsem , Uygulamanın yeniden başlatılması gerektiği anlamına geliyor . Ancak, eğer Bölgeyi değiştirirsem, Uygulamanın yeniden başlatılması gerekmeyecek. Bir saattir kuyruğumu kovalarken, sadece Bölge'yi değiştirirken Uygulamamın neden kapatıldığını merak ediyorum . Sonra aşağıdaki ekranlardan metni biraz daha okudum.

İPhone'um İngilizce (ABD) çalışıyor. Ayarlar> Genel> Dil ve Bölge'ye gidiyorum. Gördüğüm bu:

görüntü tanımını buraya girin

Bölge düğmesine gidiyorum ve tıklıyorum. Ve bana uzun bir ülke listesi gösteriyor. İşte gördüğüm şey ( bu listenin başında Region yazıyor ):

görüntü tanımını buraya girin

İngiltere'yi ve ardından sağ üstteki Tamam'ı tıklayın. O zaman şunu görüyorum:

görüntü tanımını buraya girin

Bana İngilizce (İngiltere) seçimimi onaylama ya da İngilizce (ABD) ile kalma şansı veriyor. Ancak şunu da not edin:

"İPhone dilini İngilizce (İngiltere) olarak değiştirmek ister misiniz?"

İşte kafam karıştı. Açıkça bir Bölge seçtiğimde neden bu noktada Dili değiştirmem isteniyor ? Burada ne özlüyorum?

rmaddy, yukarıdakilere cevaben bir yorum yaptı:

Bölge değişikliğine ek olarak dili güncellemek isteyip istemediğiniz sorulur. Bunun nedeni, şu anki dilinizin ABD İngilizcesi olması ve şimdi genellikle İngiliz İngilizcesi konuşan bir bölgeyi seçmenizdir. Bu yüzden iOS size yardımcı oluyor ve size yeni bölgenize en uygun dili değiştirmek için ek seçenek sunuyor. Eğer "Sakla ..." seçeneğini seçerseniz, dil değil sadece bölge güncellenir.

Bu çok mantıklı geldi ve cevabın bu olduğunu düşündüm, ancak aşağıdaki senaryoların hepsinin ( sadece bölgeyi değiştiriyor gibi göründüğü gibi) hala Uygulamamın kapanmasına yol açtığını ve bunun yeniden uzlaşmakta zorlandığına dikkat çekiyorum. yazan dokümantasyondaki gerçek:

İOS ve Mac için, bölge ve takvim ayarları, uygulamanız çalışırken bile her zaman değiştirilebilir.

Uygulamamın kapanmasına neden olan senaryolar:

  1. Bölge'yi Birleşik Devletler'den Birleşik Krallık'a değiştirdim, Bitti'ye tıklayın ve ardından "İngilizce'ye (İngiltere'ye Değiştir)" i seçtiğim.
  2. Bölge’yi Birleşik Devletler’den Birleşik Krallık’a değiştirdim, Bitti’yi tıklayın ve ardından "İngilizce’yi (ABD’de Koru) seçeneğini seçin. Bunun yalnızca Bölge’yi İngiltere’ye çevirdiğini, ancak ABD Uygulamasının kapanmasıyla Dili bıraktığını düşünüyorum.
  3. Bölge’yi ABD’den ABD Virgin Adaları’na değiştiriyorum, Bitti’yi tıklayın ve "Bölgeyi ABD Virgin Adaları olarak değiştirmek ister misiniz" deyince Devam et seçeneğini seçin. Uygulama kapanıyor.

Lütfen kapatmakta olan uygulamanın geliştirdiğim bir uygulama olduğunu unutmayın. İOS9 ve üstü için iPhone'lar ve iPad'ler için Objective-C ile yazılmıştır.


Kapanan uygulama nedir?
Nimesh Neema,

1
Uygulamanın ben geliştiriyorum biridir. İOS9 ve üstü için iPhone'lar ve iPad'ler için Objective-C ile yazılmıştır.
Gallymon

Bahsettiğiniz uygulamanın geliştirdiğiniz uygulama olduğunu söylemek için soruyu güncelleyebilir misiniz?
Nimesh Neema,

1
@NimeshNeema Dil değişirse tüm uygulamalar kapanacaktır. Ve görünüşe göre, bölge değiştiğinde artık tüm uygulamalar iOS 11'de kapatılacak.
rmaddy,

1
@rmaddy, hata raporunda bulundum.
Nimesh Neema

Yanıtlar:


3

Bölge değişikliğine ek olarak dili güncellemek isteyip istemediğiniz sorulur . Bunun nedeni, şu anki dilinizin ABD İngilizcesi olması ve şimdi genellikle İngiliz İngilizcesi konuşan bir bölgeyi seçmenizdir. Bu yüzden iOS size yardımcı oluyor ve size yeni bölgenize en uygun dili değiştirmek için ek seçenek sunuyor. Eğer "Sakla ..." seçeneğini seçerseniz, dil değil sadece bölge güncellenir.


Vay, bunun için teşekkürler. Bana öyle geliyor ki, şapka net olmayan bir arayüz.
Gallymon

rmaddy'nin cevabı iyi görünüyordu ve gerçekten de önerdiği gibi çalıştı. Fakat temel quandary'im hala geçerli. Apple belgeleri, bölgenin değiştirilebileceğini ve App'in çalışmaya devam edeceğini söylüyor. Ancak, Bölge’de herhangi bir değişiklik yaparsam Uygulamam kapanır. Bu yeni bilgiyi yansıtmak için yukarıdaki orijinal sorumu güncelledim.
Gallymon

1
Bağlandığınız makalenin, 2015 yılının Eylül ayından bu yana iOS 9 çıktığında güncellenmediğini unutmayın.
İOS 11'in
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.