MacOS'uma ne oldu?


2

MacBook'umu uyku moduna geçirdikten sonra, her zaman yaptığım gibi; ertesi gün kapağı açtım ve bir nedenden ötürü kapandı. Açıyorum ve açılıyor. Kullanıcı hesabımı seçip şifreyi giriyorum. Yükler ve daha sonra yarı yolda donar / asılı kalır. Sonra yeniden başlatılıyor ve bazı garip ekranlar yüklüyor ve macOS kurulumu yeniden başlatılamadı, kapatıldı, günlüğü göster / günlüğü kaydet başarısız oldu.

Bu tam olarak nedir? İşletim sistemim nedense bozuldu mu? Ben şimdi ne yapmalıyım?


Tamamen önyükleme yapmayan bir işletim sistemiyle ilgili sorunları gidermek için yalnızca temiz bir işletim sistemi (lütfen isterseniz bir yedeklemeden isteğe bağlı yükleme) silmek ve yüklemek mi istiyorsunuz? Her ikisi de burada oldukça yaygın olan senaryolardır ve Apple'ın her ikisinde de nasıl adım atılacağı konusunda resmi rehberleri vardır.
bmike

@bmike iyi, emin değilim, dosyaları ya da hiçbir şeyini kaybetmediğimden emin olmam gerekiyor mu? Hepsini geri yüklemek isterdim, öyleyse kiminle birlikte gideyim? Ve neden bu oluyor?
Limpuls

1
Apfs ile birlikte High Sierra kullanıyorsanız ve Recovery'ye başlatabiliyorsanız, yerel bir anlık görüntüden geri yüklemeyi kontrol ederim. TimeMachine yedeği olmadan bile, işletim sistemi herhangi bir güncelleme / kurulumdan önce yerel bir anlık görüntü oluşturur.
Redarm

@Redarm her güncellemeden sonra anlık görüntü yapıyorsa (2 gün önce bir güncelleme yaptım), neden kurtarma makinesi zaman makinesi geri yükleme bir şey bulamıyor? İşletim sistemini şekillerden biriyle nasıl kurabilirim?
Limpuls

@ Limpuls Daha önce silinmiş olabilir. Zayıflama ve zamana dayalı “inceltme” vardır. Boş alan azsa, uzun süre fotoğraf tutulmaz.
Redarm

Yanıtlar:


3

Recovery HD'ye önyükleme yapabiliyorsanız, yerel bir Time Machine yedeğini veya harici sürücü yedeklemesini kontrol edebilir ve bir karar verebilirsiniz.

  1. Veriler en önemlisidir, bu yüzden Mac'i başka bir Mac'e götürün ve sürücüden iyi bir yedekleme almak için hedef disk modunu veya harici bir sürücü kullanın. Bu, sürücünüzün veya Mac'in arızalı olduğunu varsayar ve bu yalnızca günlüklere bakmak veya düzeltmeye çalışmak için harcadığınız bir yazılım hatası ve zamanı değildir; verilerinizi iyi bir sürücüye kaydetme şansını geciktirir.
  2. Hatanın içine biraz kazın ve işletim sisteminin yeniden yüklemesini deneyin. Bu, verilerin eksiksiz olduğunu ve sizin tamam riske girdiğinizi ve olasılıkları oynadığınızı varsayar.
  3. Başlatma işleminde belirli bir hatayı gidermek için bir teknisyen bulun veya konsol ve önyükleme işlemi ve belirli önyükleme hatası (ayrıntılı moddaki günlükleri veya önyüklemeye bakın) hakkında bilgi edinmek için zaman harcayın.

Zaman makinesi sistemi geri yükleme muhtemelen herhangi bir yedek yok. Bir tane ana diskim var, onu tıklatıyorum ve şimdi 5 dakika gibi yedekler arıyorum ve hala bir şey yok. Muhtemelen yeniden işletim sistemi ile gitmek zorunda kalacak, ancak sahip olduğum her şeyi yeniden yüklemeyi ve silmeyi bekleyebilir miyim? Ayrıca başka bir mac kullanamıyorum çünkü ne ben ne de tanıdığım kimsede bir tane yok.
Limpuls

@ Donanım hataları veya bozulma olasılığı düşük bir disk olmadıkça, bozulma durumunda yeniden yükleme hiçbir zaman kullanıcı verilerini silmeyi denemez. Temel olarak, ABD’nin karşısındaki caddede yürümekten daha güvenli ancak ABD’de ticari olarak uçmak kadar güvenli değil.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.