Macbook Pro OSX 10.11.6 önyüklemeyi durdurdu


2

Bugün her zamanki gibi mac'umu önyüklemeye çalıştım, ancak neredeyse derhal yasak yasağı belirtisinin ortaya çıktığı ortaya çıktı.

Her zamanki gibi denedim: PRAM, SMC ve hiçbir şey sıfırlama.
Güvenli modu denedim, ancak bu yasaklama işaretini tekrar aldım, bu yüzden ayrıntılı modda açtım ve aşağıdaki mesajı aldım:

efiboot file path: \System\Library\CoreServices\boot.efi Mach-O file has bad magic number 0x75b873e9 ERROR!!! Load prelinked kernel with status 0x8000000000000001 Error loading kernel cache (0x1)

Şu anda alternatif bir işletim sistemi kurulumuyla harici bir HD kullanıyorum ve önceki HD'm tamam görünüyor, erişebiliyorum, dosya kopyalayabiliyorum ... bu da beni bir yazılım sorununa götürüyor.

Herhangi bir fikir???


1
EFI'niz ve / veya önyükleme bölümünüzün kaplandığı gibi görünüyor. Sabit sürücünüz arızalı olabilir. Dosyalarınıza erişiminiz varsa, yedeklemeniz ve temiz bir kurulum yapmanız en iyisi olacaktır
Allan,

@Allan Teşekkürler, HD'yi yedekleme sürecindeyim (~ 4Tb, bu yüzden biraz zaman alacaktır). EFI veya önyükleme bölümünü düzeltmenin bir yolu yok mu?
Georg Halmos

1
Mümkün, ancak el koymadan, onunla uğraşmakta tereddüt ediyorum. En güvenli ve en kolay olan sadece silin ve baştan başlamaktır.
Allan,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.