İCloud davranışındaki mesajlar


3

3 cihazım var, MacBook'ta mesaj tercihim "sonsuza kadar" olarak ayarlanmış, iPhone'da "30 gün sonra sil" olarak ayarlanmış ve daha eski bir iPad'im var, bu yüzden güncel değil.

İCloud'da mesajları açarsam ne olacak?

Telefon 30 gün sonra silinmeye devam edecek, ancak MacBook'un sonsuza kadar kalmasına izin verecek mi? veya telefon ayarlarına göre 30 gün sonra mesajlar iCloud'dan silinecek mi?

veya tüm mesajlar bu ayarlardan bağımsız olarak iCloud'da mı bitiyor?

Yanıtlar:


4

Biri iCloud'da Mesajlar etkinleştirildiğinde, iOS, cihazdaki ayarın Sonsuza olarak değiştirileceğini size bildirir . İCloud'daki Mesajlar etkinleştirildiğinde, daima kullanılabilir olan ayardır.


Tüm Mesajları iCloud'da tutmanın amacı, her cihazın sahip oldukları her mesajı senkronize etmesi gerektiğidir (bazıları sonsuza dek, tüm mesajları aldıklarında, bazılarında boşluklar, bazılarında ise yinelenen mesajlar olacaktır).

Bir iCloud Yedeklemesi yaptığınızda artık mesajları yedeklemeyeceksiniz . Katılan tüm cihazlar aynı mesaj grubunu gösterir.

İCloud'da […] Mesajlar kullandığınızda, içeriğiniz otomatik olarak iCloud'da saklanır. Bu, iCloud Yedeklemenize dahil edilmedikleri anlamına gelir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.