Spot kategorisi elektronik tablolarını ODS'yi içerecek şekilde nasıl değiştirebilirim?


2

Lion'da, bulucudaki "Tüm Dosyalarım" akıllı klasörü, spotlight arama kategorilerine dayanmaktadır. Sistem Tercihleri-> Spot Işığı-> Arama Sonuçları'ndan bunların sırasını ve etkin / devre dışı bırakılan kategorileri nasıl değiştirebildiğimi görebildiğim halde, bunlara giren dosya türlerini nasıl değiştireceğimi göremiyorum.

Özellikle Libre Office ODS dosya türünü elektronik tablolara eklemek istiyorum, ancak diğer dosya türleri için kullanabileceğim genel bir cevap daha da iyi.

Vi'yi parçalamaktan ve sistem dosyalarını düzenlemekten korkmuyorum.

Yanıtlar:


2

En son sürümü "LibreOffice" yükleyin. Yukarıda bahsedilen mdiimporter eklentisini içerir. Şimdi çalıştığını doğruladı. OS X 10.7.5’te LibreOffice 3.5.6


1

Danny

OSX uygulaması için Spotlight entegrasyonu, oluşturulan belgeler, ısmarlama dosya türleri için Spotlight'ı destekleyen uygulama geliştirici binasına dayanır.

Spotlight için mdimporter (meta veri ithalatçısı) ve QuickLook için qlgenerator eklentileri uygulama paketine dahil edilir ve uygulama ilk çalıştırıldığında kaydedilir.

Bu eklentiler kendi başlarına uygulama paketleridir. Dolayısıyla, LibreOffice geliştiricilerinden geliştirici girişi olmadan, Spotlight entegrasyonunu elde edemezsiniz.

Spotlight Geliştirici sayfaları

Güncelleme/20/2012 LibreOffice hata listelerine göre, LibreOffice dosya formatları için SpotLight entegrasyonu bir süredir var ancak bazı sorunlar var. Mountain Lion'daki 3.5.6'nın doğru çalıştığını söyleyebilirim.


Hmm - OSS - bu belki de çok fazla DIY. OSX için böyle bir şeyle daha sıkı entegrasyona sahip Libre veya Open office paketleri olup olmadığına inanıyorum?
Danny Staple,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.