Önizleme, büyük png için yakınlaştırmayı düzgün şekilde gerçekleştiremiyor


2

32768 × 32768 piksel Mandelbrot png yaptım, çünkü eğlenceli bir şeydi.

Yakınlaştırmayı denemedene kadar önizlemede iyi görüntü verir (bu, görüntüyü benim yaptığım kadar büyük yapma noktasıdır). yakınlaştırılmamış

Yakınlaştırmaya çalıştığımda, görüntünün geri kalanını grileşmeye başlar ve tekrar uzaklaştırırsam görüntünün geri kalanı gri renkte kalır. Dışarı çıkmak

Hiç yüklenmiyor. Bu büyük resmi oluşturmam için önerilen bir yol var mı?

[ÖZELLİKLERİ]

  • 2017 15 "MBP
  • 2.8 GHz Intel Core i7
  • 16 GB RAM
  • Intel HD Graphics 1536MB
  • Radeon Pro 555 2048 MB
  • Görüntü formatı:
  • Görüntü çözünürlüğü: 32,768 x 32,768 piksel
  • Resim dosyası boyutu: 49MB

1
Dosyayı Dropbox veya benzeri bir şekilde paylaşabilir misiniz?
nohillside

1
Kabul ediyorum - dosyayı indirebileceğimiz bir yere bağlantı sağlamak, bu sorunu gidermek için harika bir yol olabilir. Ayrıca, grafik kartınızı daha da netleştirebilir misiniz? Yani, Intel HD Graphics'ten bahsediyorsunuz ancak MBP'nizin özel GPU'su olarak AMD Radeon Pro 555 veya AMD Radeon Pro 560'a sahip olup olmadığını netleştirmediniz mi?
Monomeeth

Render / png hangi yazılımı kullandı? Denemek için dosyayı alabilir miyiz?
bmike

Bunu El Capitan'daki PDF dosyalarında bile deneyimledim.
saat

Yanıtlar:


3

Görüntüyü yepyeni bir kullanıcı hesabında açmaya çalışırdım, bunu Sistem Tercihleri> Kullanıcılar ve Gruplar'da ayarlayabilir veya yalnızca Konuk hesabını kullanabilirsiniz. Burada farklı sonuçlar görüyorsanız, profilinizde Önizleme ile etkileşime giren bir şey olmalıdır.

Ancak bahse girerim önizleme geliştiricileri 49 MB, 32kx32k görüntüler açan kişiler için fazla bir şey ifade etmiyordu. Bu gerçek bir aksaklık hızlı adresine bildirin olabilir olma ihtimali şans olarak https://www.apple.com/feedback/ veya bir geliştirici hesabına kaydolmak & at üzerinde bir hata raporu do https://developer.apple .com / hata bildirme / .

Kısa vadede bunu görüntülemek için farklı bir uygulama kullanmayı denemeyi tavsiye ederim. Bir tarayıcı veya fotoğraf düzenleme uygulaması uygun olabilir. Bunun gibi bir resim için, JPEG'in daha etkili bir şekilde sıkıştırması ve daha az soruna neden olması, belki de Photoshop veya benzeri bir dosyaya dönüştürülmesi gibi bir olasılık vardır.


İlk defa oluşturmak yeterince uzun sürdü, farklı bir dosya formatı olarak oluşturmayı denemek istediğimden emin değilim.
Derek Halden,

1
Mandelbrot resimlerinin JPEG gibi kayıp bir formatta olmasını kesinlikle istemezsiniz.
saat

1
Şans olmadan farklı bir hesapta açılmaya çalıştı, geri bildirimde bulunacaktır.
Derek Halden,

PNG'yi açabilecek farklı bir uygulamayı incelediniz mi? Safari bile doğru bir şekilde yapabilir
küçük minik adam

Bunu açmak için bir tarayıcı kullanmayı denedim. Bilinmeyen etki alanı tarafından yapılan yorumdan Xee, başarılı bir şekilde aracı oluşturuyor ve yakınlaştırıyor, ancak paraya mal oluyor.
Derek Halden,

1

Dosyayı indirdim ve açıkladığınız sorunu yeniden üretebildim, diğerleri dediği gibi bunu Apple'a bir hata olarak bildirmelisiniz.

Ancak bu arada, Xee adında küçük bir yardımcı program var ancak hala oluşturulması çok zaman alıyor ancak sonunda çalışıyor, uygulama tam sürüm için £ 3.99, ancak web sitesinde bir süre sınırlı deneme var.

Xee içinde yükleme sürelerini iyileştirmek için Görünüm> Ölçek Kalitesini Düşük olarak ayarlıyorum.

% 100 mahsul örneği: Xee'deki görüntünün% 100 ürününün örneği


Bu kesinlikle problemin çözümü için gördüğüm en yakın şeydi, ancak bir bilgisayarda bir ton harcamak, sadece ne istediğimi gösteren bir uygulamaya daha fazla harcamak zorunda kalmaktan utanıyor.
Derek Halden

1
Demek istediğim, bu olağandışı bir durum ve yukarıda da belirtildiği gibi. Bunu Apple'a bildirmek işe yarayacak, ancak zaman alacak. Başka bir çözüm olduğunu görmüyorum.
unknowndomain

@DerekHalden Bu sorunuzu yanıtlıyor mu merak ediyorum?
bilinmeyen etki alanı

Ödemeyi biraz daha uzun süre açık bırakacağım, sadece geçici bir çözüm olduğu için işareti az özlediğinden (ücretsiz deneme 30 gün ile sınırlı). Daha iyi bir şey olmazsa, ödül alacaksın.
Derek Halden,

1
Sadece notları Adobe Photoshop CC 2018'de açmayı başardım, sadece gayet iyi ve yakınlaştırma yaptım, not ettiğim bir şey, PNG'nin bir alfa kanalına sahip olmasıydı, bu yüzden test etmek için bunu kaldırdım ve aynı konu, ama şimdi kutular siyahtı. ki bu, baskın olan arka plan rengidir, daha önce gri olduğu gibi, aslında sadece saydamdır. Bu, ölçeklendirme görüntüsünün, ölçeklendirilmiş görüntüyü çizmeye çalışırken görüntünün aynı bölümünü tekrar tekrar okuduğu belki de bir bellek sorununa meyillidir.
bilinmeyen etki alanı

-4

Yeterli güç yok; öyle varsayalım. Bence senin problemin çözülemiyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.