Fotoğraflar kitaplığım boşken neden benim Fotoğraf uygulaması 47GB’ın üzerinde alan gösteriyor?


2

High Sierra çalıştıran 2017 MacBook Pro'mdaki alanı boşaltmaya çalışıyorum.

Tüm fotoğrafları sildim ve kalıcı olarak "Go" ve "~ / Trash" komutunu kullanarak çöp kutusu klasöründen sildim. Bu kesinlikle alanı temizledi, ancak Sistem Bilgisi'nde hala "Fotoğraflar" içinde 47,58 GB gösteriyor.

Fotoğraf kütüphanesi için Belgeler / Resimler bölümünde yalnızca nominal boyutu (2,1MB) gösterir.

Alanı nasıl geri alabilirim?

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin


Dosyaları sildikten sonra boş alanı geri almak biraz zaman alabilir.
pixelomer

1
Son silinen "albümde" herhangi bir şey var mı? Bu olabilir.
Steve Chambers

Fotoğrafları sildiğiniz / çöpü boşalttığınızdan beri yeniden başlattınız mı?
nohillside

1
@SteveChambers Silinen "albümdeki" resimler hala mevcutsa, diskteki Fotoğraflar 2.1 MB'tan büyük olacaktır.
nohillside

Hayır, bu dosyaları sildikten sonra her zaman çöpleri temizlerim. Çöp kutusu boş. Yeniden başlatmayı denemedim. Sıradaki o.
Auser Aone

Yanıtlar:


1

Burada kesin bir cevap için yeterli bilgi yok (sizde hata yok, eğer o "kesin bilgi" olsaydı soruyu sormazsınız :). Bununla birlikte, HD'nizin bir yerinde bir çatlak içine düşmüş bir "artık" fotoğraf kütüphanesi olduğunu tahmin edeceğim. Bunu, Apple'ın çok geçmeden iPhoto’ya Fotoğraflar’ı yükselttikten sonra başıma gelen bir şey yüzünden söylüyorum. Benim durumumda bu, kullanıcı hesaplarını daha eski bir Mac'ten daha yeni bir hesaba geçirdiğimden sonra oldu. İPhoto’nun istediğiniz kadar kitaplık oluşturmanıza izin verdiğini hatırlayabilirsiniz ve zaman içinde bazılarının izini kaybettim. Bu sadece bir tahmin, ancak yardımcı olacağını umuyorum.

Apple, resimler içeren veri depolarının kaldırılmasıyla ilgili olarak biraz belirsiz olmuş gibi görünüyor. Tüm farklı uygulamalarda, cihazlarda ve depolama senaryolarında çalışan tek bir yöntem görünmüyor. Eğer bir kullanıcı hesabı geçirilmiş (veya ettiyseniz gelen "yükseltilmiş" iPhotoiçin Photossizin 2017 Mac veya "yetim iPhoto kütüphanesi" teorisi hangi yöntemin olacak keşfetmek için bazı yol verecek belki aşağıdakilerden birini de tutarlı değil senin için çalış.

Bu konu okunmaya değer olabilir

Ve Apple'ın destek forumundan: bu incelemeye değer olabilir:

Silinen fotoğraflar ve videolar, cihazınızdaki Son Silinmiş albümüne 30 gün boyunca kaldıkları bir yere yerleştirilir. Bundan sonra, iCloud Photo Library için ayarlanmış tüm cihazlarınızdan öğeler kalıcı olarak kaldırılır.

30 günlük süre dolmadan öğeleri cihazlarınızdan kaldırabilirsiniz. İOS cihazınızda, Son Silinmiş albümünde, Seç'e dokunun, bir veya daha fazla öğe seçmek için dokunun, Sil'e ve ardından Sil [öğeler] düğmesine dokunun. Mac'inizdeki fotoğrafları kaldırmak için, Mac'te Fotoğraflar Yardımı'ndaki iCloud Photo Library ile fotoğraflarınıza ve videolarınıza her yerden erişin.

Ve konuyla ilgili henüz bir başka yazıdan:

  1. Mac'inizdeki Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
  2. Kenar çubuğunuzdaki Son Silinmiş klasörünü tıklayın.
  3. Kalıcı olarak silmek istediğiniz fotoğraflara veya videolara tıklayın.
  4. Sağ üst kısımdaki Sil düğmesine tıklayın. Ekranda bir bilgi istemi görünecektir: sadece sil tuşuna basın, ve gitmeniz iyi olur!

İyi tamam. Bu zor "Yetim" kütüphanesini nasıl arayabileceğimi biliyor musunuz? Ayrıca önerdiğin konuyu da okudum. Çöpümü boşaltmama rağmen, fotoğraf kütüphanesinin 30 günlüğüne hala saklanabileceğini düşünüyor gibi görünüyor.
Auser Aone

Peki, aramayı deneyebilirsin; örn file extension iPhoto. İşte OSX Daily'de sizi başlatabilecek eski bir gönderi . Bunun yalnızca daha önce kullandıysanız iPhotove bir kullanıcı hesabını eski bir Mac'ten yeni Mac'inize "geçirdiyseniz" uygulanabileceğini unutmayın . Ayrıca cevabımı düzenlediğimi ve bir iPhotomirasınız yoksa kullanımın başka bir şey bulabileceğini unutmayın .
Seamus,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.