Belirli bir depolama alanı için hangi Mac macOS'un yüklü olduğunu öğrenebilir miyim?


2

Bazen Mac’lerden bazı adli bilgiler almam gerekiyor. Bunlardan biri: Bir mac bilgisayardan çıkardığım ve macOS yüklü olan bir sabit diskim, SSD veya flash belleğim var, daha sonra başka bir aynı mac'a veya harici bir kasaya yüklüyorum, böylece macu bu bellekten başlatabilirim veya bir USB portuna bağlayın; Bu depodan, örneğin bir macOS'un hangi mac içinde kurulu olduğunu bildiren bir günlük dosyası gibi, macun seri numarası veya MAC adresi (ağ kartının fiziksel adresi gibi) bana haber verecek herhangi bir bilgi alabilir miyim? ) ya da en azından işletim sistemini kurmak için kullanılan Mac'in Mac modeli?

Yanıtlar:


2

/Private/var/log/install.log adresine bakabilirsiniz. Eğer “MAC adresi” ni ararsanız, o zaman Mac'teki ağ arayüzlerinin MAC adreslerini detaylandıran configd çıktısını bulacaksınız.

Not: Herhangi bir ciddi adli tıp türü yapıyorsanız, incelemekte olduğunuz depodan ön yükleme yapmak kötü bir uygulamadır. Bunun yerine diskin bir kopyasını alın ve ayrı bir bilgisayardan inceleyin (salt okunur şekilde monte ederek veya kopyalanan görüntünün bir kopyasını çizerek).


Cevabınız için teşekkürler. MAC adresini orada veya seri numarasını bulamadım, ama en azından bu kullanışlı biti buldum: Donanım: Macmini7,1 @ 2.60 GHz (x 4), 8192 MB RAM. bir şekilde macOS yüklemek için kullanılan modeli tanımlar ..
Antonio23249 21.07.2016
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.