Her hafta sonu herhangi bir zamanda yedekleme komut dosyasını çalıştırın (launchd? Kullanarak)


2

Son zamanlarda IDE'lerimden birinin konfigürasyonunu kaybettim (kendim sildim, çok akıllıyım). Desteğim vardı ama birkaç aylıktı. Tüm konfigürasyonumu yedekleyecek ve GitHub'a itecek bir betiğim var. Herşeyi otomatik yedeklemek ama her hafta bir komut dosyasını çalıştırmak için bir yol içine bakıyordu launchd/ cronçalışması için özel bir zamana ihtiyacımız var. Dizüstü bilgisayarım o anda çalışmıyor olabilir, ancak her hafta sonu en az bir kere dizüstü bilgisayarımı başlatıyorum.

Yapılandırmamı yedeklemek için herhangi bir zamanda bir hafta sonu yapılandırmanın launchd/ cronçalıştırmanın bir yolu var mı ?

Düzenle

Açıklığa kavuşturmak için, soru, yorumlarda yayınlananın bir kopyası değildir . Diğer soru, "hafta içi her gün sabah 2'den 10 dakika sonra" olan bir senaryoyu çalıştırmaktan bahsediyor. Hafta sonu sadece bir kez.Bir kopya değil. Bir betiğin belirli bir zamanda, sadece bir hafta sonu herhangi bir zamanda çalışmasını istemiyorum.
Sourabh

1
Aralık olarak verilebilecek rastgele bir zaman yoktur. Ancak, belirli bir programda çalışmazsa, bir sonraki çalıştırılışında bunu yapar.
Allan,

"belirli bir programda çalışmazsa, bir dahaki sefer çalıştırıldığında bunu yapacak." Anlamadım. Yani, dizüstü bilgisayar kapalı olduğundan 4:20 Pazar cronu yayınlanmadıysa, dizüstü bilgisayar her pazar günü açıldığında çalışacak mıydı?
Sourabh

Evet. Bir dahaki sefere koşacak.
Allan,

Yanıtlar:


1

Bilgisayarınızı belirli bir gün ve saatte (Enerji Tasarrufu tercihleri) açacak veya uykudan uyanacak şekilde ayarlayın, daha sonra senaryoyu bu zaman dilimi içinde başlatılsa veya cronda olsa çalıştırın.


Bu bir dizüstü bilgisayar (MacBook). EnergySaver kapak kapalı olsa bile çalışacak mı?
Sourabh
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.