iPad Pro 10.5 ", 6 aylık kullanımdan sonra% 92 pil sağlığına kadar (güncelleme: 1.5 yıl sonra% 84)


2

Ocak 2018'de bir iPad aldım (bu Temmuz 2018'de yazıldı). CoconutBattery uygulaması Ağustos 2017'de üretildiğini gösterir. 63 şarj işleminden geçmiş ve batarya sağlığı zaten% 92'ye düştü.

Bu arada, Ekim 2017'de üretilen ve Kasım 2018'de kullanmaya başladığım iPhone X'im 138 şarj döngüsüne rağmen hala% 100 pil sağlığında (aslında, tasarım kapasitesinin birkaç mAh üstünde).

Böyle hızlı bir bozulma karakter dışı görünüyor. Önceki iPad'lerin hiçbiri (veya iPhone'lar veya MacBook Profesyonelleri, ...) böyle bir şeyi bu kadar çabuk göstermedi. Bu şekilde devam ederse, pil ömrünün sona erdiğini gösteren% 80 sağlık seviyesine ulaşana kadar 2 yıl kadar zor kalır.

Böyle bir durumda Apple'ın pilleri (veya bütün birimi) değiştirip değiştirmeyeceğini merak ediyorum. Ayrıca, cihazın pil sağlığını elde etmenin bir "resmi" (Elma-kutsanmış) yolu var mı? CoconutBattery ile elde edilen bilgiyi geçerli olarak düşüneceklerini sanmıyorum. Ayarlar uygulamasındaki beta Pil Sağlığı özelliğini biliyorum; çünkü iPhone'umda mevcut, ancak görünüşe göre iPad'ler için değil.

GÜNCELLEME Temmuz 22 2019 : pil şu anda sadece% 80.7 sağlığında, 178 devirde. Teknik olarak% 80 sınırının üzerinde yüzde birkaç, ancak% 80'in altına düştüğünde, Apple'ın beni ücretsiz değiştirmeyi önerip sunmayacağını, 2 yıldan daha az kullanım ve 200'den daha az pil kullandığını görmek için aradım. çevrimler yaşamın sonuna yaklaşmamalı.

Bu arada, geçen yılın sonuna veya bu yılın başlangıcına yakın zamanlarda, cihazlarımın bataryalarını, bilimsel dergilerdeki bilimsel araştırmalarda derinlemesine araştırma yaptıktan sonra, çoğu kez OKB benzeri olarak tanımlayacak şekilde bakmaya başladım. Pil ömrünü uzatan temel faktörler. 500 mA'da şarj etmek için uygun çekme dirençleriyle bir Apple orijinal iPad şarj cihazı ile bir Apple orijinal Yıldırım kablosu arasında oturan bir USB konektörü bağladım (düşük C hızlarının pil için daha iyi olduğunu görmek gibi). İPad'inizin yalnızca% 90'ı yalnızca bu süre boyunca ve çoğu zaman için 1 A'da şarj ediliyor; yalnızca 10 W veya 12 W şarj cihazı kullanarak çok nadiren şarj ediyorum ve test ettim. Orijinal bir MacBook Pro USB-C şarj cihazı ve Lightning kablosu için bir Apple orijinal USB-C kullanarak USB-PD ile birkaç kez.

En önemlisi, yükü manuel olarak çoğu zaman% 60 ila% 70'te durdurdum (birkaç kez% 80 ila% 90 aralığına ve daha da nadiren% 100'e kaymasına izin verdim). Bu, lityum-iyon pillerin ömrünü uzatmak için evrensel olarak kabul edilen bir tavsiyedir. Dediğim gibi, bu iPad'i yaptığım kadar dikkatli bir şekilde şarj eden bir kişiyi bulmak zor olurdu ve tüm araştırmalar bu iPad'in pilinin binlerce döngü boyunca kolayca sürmesi gerektiğini gösteriyor. Yine de, bu hala oldu, bu yüzden ellerimde bir limon olduğundan eminim.

Bir sonraki adımım tam bir şarj gerçekleştirmeye çalışmak, ardından tam bir deşarj (iPad kendi kendine kapanana kadar) ve tam olarak bir deşarj olup olmadığını görmek için kısmi bir ücret ödemektir. pil gazı göstergesi IC ile sorunu. Bu yapıldıktan sonra tekrar rapor edeceğim.

GÜNCELLEME 26 Temmuz 2019 : tam deşarj döngüsünü ve ardından tam şarj devresini gerçekleştirdi. Pil sağlığı bir miktar iyileşmiştir, ~% 84. Ayrıca çok fazla çeşitlilik var. Örneğin, şarj cihazı bağlıyken ve% 100 şarjla (yani artık ücret kabul etmiyor), birkaç dakika içinde sağlık değişiminin% 84,1'den% 83,6'ya çıkıp tekrar% 83,9'a çıktığını gördüm. Kesinlikle bu pilin bir şekilde kusurlu olduğunu düşünüyorum.


İPad'iniz AppleCare kapsamında mı?
fsb

Ne yazık ki değil.
Swineone

Yanıtlar:


2

Pil sağlığı (beta) özelliği şu anda yalnızca bildiğim kadarıyla iPhone'larda destekleniyor. Bununla birlikte, bir pil durumu teşhisi, telefon üzerinden veya çevrimiçi sohbette AppleCare tarafından veya elbette bir dahi barda saklandığında wifi üzerinden apple desteği ile çalıştırılabilir.

Pil, hindistancevizine göre, orijinal kapasitenin bu yüzdesine düşmüşse, bunu elma desteğinin kullandığı tanılama araçlarıyla doğrulamak her zaman iyi bir fikirdir.

iPad pilleri, üretimlerinin mühürlü üniteler olmaları nedeniyle Apple mağazalarında değiştirilmemektedir. Bu hizmeti sunan 3. parti (ve genellikle elma yetkili değildir) onarım yerlerinin çoğu, elma sertifikalı bataryalarla değiştirilmeyecek ve bu nedenle, Ekim 2017'de yeni getirilmişse muhtemelen hala sahip olduğunuz garanti durumlarını geçersiz kılacaktır.

Bildiğim kadarıyla, bataryanızın mevcut kapasitesi, yalnızca% 80 ve daha düşük veya tüketildiği düşünüldüğü için şartnamede sayılacak. Bu durum testinden geçen piller, elmadan garanti servisi için uygun olmayabilir.

Bununla birlikte, hindistan cevizi istatistikleri doğru ise, erken başarısızlık için yolda olabilir. Www.apple.com/batteries/service-and-recycling/ adresinden alıntı yapmak; "iPad Sahipleri Piliniz, orijinal kapasitesinin% 80'ini 1000 tam şarj döngüsünde tutacak şekilde tasarlanmıştır. Bir yıl garanti, arızalı bir pil için servis kapsamını içerir."

Yalnızca 63 şarj işleminden sonra orijinal kapasitenin% 92'sine düşmüşse, piliniz arızalı olabilir. Yine bunu elma desteğiyle doğrulayın, ancak kullanımın veya çevresel faktörlerin görünüşte hızlı bir şekilde bozulmaya neden olabileceğini de düşünün.

Yardımcı olabilecek herhangi bir işaretçi veya ipucu olup olmadığını görmek için www.apple.com/batteries/maximizing-performance/ adresini ziyaret edin. Sorun devam ederse veya daha da kötüye giderse, bu size ve onlara gelecekte daha iyi seçenekler sağlayacaktır.

Bu yardımcı olur umarım.


0

Kalan% 20’lik bir ücret ödemeden kapanmadığı sürece FCC’nin% 80’ine gelene kadar endişelenmem. Aküde birçok hücre var ve bozulma doğrusal değil ve Apple ödedikleri onarımlarla% 80 sınırını destekliyor.

Apple, çok fazla ücret alıyor ve kullanım ömrü ile ilgili değişiklikler her zaman tam olarak% 100’e her zaman% 100’e ulaşmıyor ve bunun yerine uzun ömürlülük için biraz daha fazla optimizasyon yapıyor. Cihazınızı çoğunlukla dolu ve çoğunlukla şarj cihazına bağlı halde bırakın.

Çevrimiçi ve mağazalardaki Apple Desteği'nden uzaktan tanılama alabilirsiniz, böylece bir yıl sonu garantisinin gelmesi veya AppleCare'in süresi dolması durumunda - bu sorumluluğun Apple'dan size devredilmesinden 2 hafta önce bir kontrol planlayabilirsiniz ve olmadığına emin olun Apple'ın tasarım kısıtlamaları dışındaysa pili onaracak bir fırsatı kaçırması.

Apple'ın teşhisi deneyimimde Hindistan cevizinden biraz daha iyi, ama izlemeniz iyi. Cihazlarınızı serin tutun, böylece uzun süreli sağlık korunur ve ayrıca - Bataryayı düzenli olarak tükendiğinden emin olun. 6 ay boyunca 63 devir, uzun süre saklamak için% 50 şarj etmek istediğiniz pilin fazla şarj olmasını sağladığınız anlamına gelir; bu nedenle, her zaman% 100 dolu olmasına karşın, daha fazla deşarj döngüsü koymayı düşünün.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.