“/ Usr / bin / env: hatalı yorumlayıcı” olduğundan kurtarma işleminden geri yükleme işlemini yeniden çalıştıramazsınız


2

Mevcut çalışma dizinini indirilen rEFInd dosyalarını içeren klasöre değiştirmeyi başardım. Kurtarma Moduna başladım. refind-bin-0.11.3Klasör benim indirildi Downloadsklasörde.

Yeni bir sorunla karşılaştım: 'kötü tercüman: böyle bir dosya veya dizin yok'.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?


Soruyu, en son çözülmemiş soruna göre düzenledim. Bazı bağlam eklemek için daha fazla genişletmekten çekinmeyin.
grg

Kullanıcılar ren mi? Lol. Bir alan yanlış yerleştirilirse bu bazı hatalara yol açabilir.
JBis

Evet, Messengerm, ikisi arasında bir boşluk bırakmadı, ikisi arasında bir boşluk ekleyebileceğimi düşündüm, ama yapamadım. ancak kullanıcı adında değişiklik yapılabilir. ancak Mac OS X'in kullanıcı adını büyük harflerle tutmasını sağlayamazsınız. öyleyse evet ..... kullanıcı adında hata yok. Mac OS X, "messenger" ve "m" arasında boşluk

fakat bunun dışında Jbis ...... terminalde karşılaştığım sorun bu ........ env eksik ve hata mesajı aldım -bash: ./refind-install: / usr / bin / env: hatalı yorumlayıcı: Böyle bir dosya veya dizin yok. bu terminal kurtarma modu bölümündendir.

@Jbis Yanlış yer değiştiriliyor mu? Nerede olduğunu bilmiyorum .... Hata mesajı görebildiğim için bazı hatalardan kaynaklanıyor olabilir. ama çok ciddi olmamız gerekiyor. Ayrıca kurtarma bölümünde iki komut satırı yolu denedim, biriydi. refind-install ve diğeri kaynak refind-install idi, ikisi de bana bir ikili dosyanın eksik olduğunu hatırlatmamı söyleyen bir BSing hata iletisine yönlendirdi (bu, rafine-bin-0.11.3 dosyasının eksik olduğunu

Yanıtlar:


3

Ben-refind install 'komut dosyası yoktur şüpheli shebang işaret /usr/bin/envgibi,

#!/usr/bin/env bash

Kurtarma ortamının içerisinde bir yok /usr/bin/env, bu yüzden bu yola erişmeye çalışmak, orada 'böyle bir dosya veya dizin yok' hatası veriyor.

Komut dosyasını kabuğa geçirerek bir komut dosyasını çalıştırmak için elle bir kabuk seçebilirsiniz:

bash ./refind-install

Alternatif olarak, doğrudan kabukta işaret edecek şekilde betiği düzenleyebilmelisiniz. Koddaki ilk satırı, bunun gibi bir şeyle değiştirin, yukarıdaki satırın dosyada olduğunu varsayalım.

#! / Bin / bash

Boşluk kaldırıldığını unutmayın.

"Macintosh HD" aygıtımda `/ usr / bin / env` var ancak kurtarma bölümünde değil. Bu normal mi?


REFInd-Install betiğinden bahsediyorsanız, betiği nasıl düzenlerim? yürüyüşe izin verir misin? çok takdir etmek.

@ M3553N63R JBis tarafından shebang düzenlemeden seçeceğiniz bir kabuk ile bir komut dosyası çalıştırmak için düzenlenmiş yanıta bakın
grg

Bir komut dosyasını "any" kabuğunda çalıştırmak istemezsiniz çünkü her kabuğun kendi sözdizimi vardır. İken ksh, zshve bashkullanmak bourneher kabuk içinde aynıdır sözdizimi gibi, onlar da her kabuk özgüdür sözdizimi vardır. En iyi uygulama ilk satırı okumak (shebang) olacaktır - head -n1 refind-installdaha sonra bu kabuğu shebang içinde kullanın.
fd0

Bash sonra her zamanki gibi ben refind.conf olarak kopyalama örnek yapılandırma dosyası" söyledi almak ./refind-install çalıştı; refind yapılandırmak için bu dosyayı düzenlemek.

@David Anderson Sohbet odasında konuşabilir miyiz?
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.